בסיוע להב"ה: הנעדרת שבה לביתה בחיים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בסיוע להב"ה: הנעדרת שבה לביתה בחיים

לאחר שנעדרה למעלה מחודש: הנערה גלית זהרי שבה למשפחתה. ענת גופשטיין: "הגיע הזמן לסגור את המעון לנערות חוסות בו שהתה"

 

יהונתן גוטליב ,ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א 15/10/20 12:37

 

ענת גופשטיין, רוויה אוחנה וגלית זהרי

ענת גופשטיין, רוויה אוחנה וגלית זהרי

צילום: ארגון להב"ה

הנערה בת ה-17 גלית זהרי, שנעדרה לפני כחודש תוך קיומו של חשש ממשי לחייה, שבה הבוקר (חמישי) לחיק משפחתה בכוחות עצמה, ללא עזרת המשטרה.

זהרי ברחה ממעון לנערות חוסות סמוך לירושלים, וזאת בשל יחס מחפיר ומזלזל שקיבלה בו לתחושתה.

לאחר תקופה בה נעדרה, ובשל החשש שזהרי נמצאת בקרב ערבים באזור יהודה ושומרון כפי שאירע בעבר, פנו בני משפחתה לארגון להב"ה על מנת לקבל סיוע.

בשבוע שעבר ביקשה המשטרה את עזרת הציבור בחיפושים אחריה. הבוקר, כאמור, זהרי החליטה לשוב למשפחתה, ויצרה קשר עם אביה. בתיאום עם ענת גופשטיין, ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה, ורוויה אוחנה, יועמ"ש הארגון, נפגשו הארבעה בירושלים.

"להב"ה" תגיש היום בקשה למתן צו מבית המשפט שיורה להוציא את זהרי מהמעון לנערות חוסות בו שהתה, בשל הטראומה הקשה שנגרמה לה, לדבריה, כתוצאה מהשהות בו", ציינה.

"אני מבקש להודות לארגון להב"ה שליווה אותנו במשך התקופה הקשה בה גלית נעדרה ונעתרו לסייע ככל יכולתם במציאתה", אמר אביה. "אני שמח שגלית חזרה, ואני מקווה שמעתה והלאה חייה יהיו שמחים ומאושרים. כמו כן אני מבקש ודורש שיימצא עבור ביתי מקום המתאים לצרכיה".

גופשטיין אמרה: "אני רוצה להודות לחבר הכנסת יוסי טייב מסיעת ש"ס שעשה מאמצים כבירים כדי לסייע בטיפול במקרה. הגיע הזמן שמדינת ישראל תיקח אחריות על נערות בסיכון, ותפסיק להפקיר אותן".

גופשטיין הוסיפה: "גלית לא ברחה סתם מהמעון המדובר. זהו מעון שבמקום לשקם את חייהן של הבנות שמגיעות אליו, רק מדרדר אותן עוד יותר. למרות דו"ח חריף של מבקר המדינה בשנת 2019 שתיאר את ההתנהלות הקלוקלת והכושלת שלו, לא נעשה דבר, ומשרד הרווחה ישן בעמידה. אם אין כוונה לתקן את הליקויים במקום, הגיע הזמן לסגור אותו. אנו נעשה הכל כדי שגלית לא תחזור לגיהנום ושתעלה על דרך המלך בחייה".

 

מקור: https://www.inn.co.il/news/454014

תגובות