קמחא דפסחא

קמחא דפסחא

קמחא דפסחא

השמחה הגדולה שראינו בעיניים של הילדים, הייתה שווה את המאמץ הגדול, ואנחנו חייבים לעזור להם גם לקראת חג הפסח כדי שגם לאותן נשים וילדים יהיה את כל המצרכים לחג

בשעה טובה עברנו את ימי הפורים, הימים בהם מתגלה החסד הגדול של עם ישראל. השנה הייתה הפעם הראשונה, שבארגון להב"ה עסקנו גם במתנות לאביונים בו ביום. בשנים הקודמות, לא רציתי להתחייב לתת צדקה בפורים עצמו, אבל השנה הדרישה הייתה כל כך גדולה – נשים וילדים שאנחנו מטפלים בהם בדירות החירום, משפחות של נשים וילדים שכבר בשעה טובה החלו להשתקם, אך עדיין צריכים את הסיוע החשוב כל כך לפני החגים, בנים לדור השני של ההתבוללות לאמא יהודיה ואב ערבי שקשה להם כל כך, יהודים שנפלו וטעו וחזרו בתשובה שלמה בבכי גדול וגרי צדק; מכולם עלתה הבקשה: השנה אנחנו צריכים עזרה. כן, אנחנו אביונים בחומר ועשירים ברוח, ואנחנו צריכים את החיזוק של אחינו היהודים.

ואכן, נדהמנו בארגון להב"ה מההיענות הגדולה של עם ישראל, שנקראים ונותנים, מקיימים בהידור את דברי הנשר הגדול שפסק: "מוּטָב לָאָדָם לְהַרְבּוֹת בְּמַתְּנוֹת אֶבְיוֹנִים, מִלְּהַרְבּוֹת בִּסְעוֹדָתוֹ וּבִשְׁלֹחַ לְרֵעָיו – שְׁאֵין שָׁם שִׂמְחָה גְּדוֹלָה וּמְפֹאֲרָה, אֵלָא לְשַׂמַּח לֵב עֲנִיִּים וִיתוֹמִים וְאַלְמָנוֹת וְגֵרִים, שֶׁהַמְּשַׂמֵּחַ לֵב הָאֲמֵלָלִים הָאֵלּוּ מִדַּמֶּה בַּשְּׁכִינָה, שֶׁנֶּאֱמָר 'לְהַחֲיוֹת רוּחַ שְׁפָלִים, וּלְהַחֲיוֹת לֵב נִדְכָּאִים'". ואכן, זיכינו את עם ישראל לשמח יתומים, גרים, עניים ונשים שהיו מעדיפות להיות אלמנות.

השמחה הגדולה שראינו בעיניים של הילדים, הייתה שווה את המאמץ הגדול, ואנחנו ממשיכים מחיל לחיל. לאחר פורים, אנחנו חייבים לעזור להם גם לקראת חג הגאולה, חג הפסח, כפי שלימדו אותנו רבותינו על החשיבות הגדולה של 'קמחא דפסחא', שגם לאותן נשים וילדים יהיה ליל סדר מכובד, שיהיו להם כל המצרכים לחג, ושגם הילדים יוכלו ליהנות ולשמוח בימי החג ובחול המועד, הבאים עלינו לטובה.

השנה, קרן צ'רידי יזמה מבצע של קמחא דפסחא למען הקהילה – מבצע 'הא לחמא'. קרן התורמים של צ'רדי מתחייבים להוסיף 10% על התרומות שלכם! כל הקודם זוכה. הם מקציבים סכום של חצי מיליון דולר, שיחולק לעמותות שתצטרפנה למבצע, אבל הבסיס הוא: 'כל הקודם זוכה'. העמותות שתצלחנה להשיג את התרומות הרבות ביותר, תזכינה במענקים, עד לסיום המענקים.

וכאן בדיוק אנחנו צריכים אתכם! ביום ראשון הקרוב, החל משעות הערב, ניתן יהיה לתרום לקמפיין של להב"ה בצירידי. חפשו 'אתר להבה' בגוגל או בטלפון 074-787-13-90 או וואטסאפ 050-466-1690.

כדי שנוכל לזכות במענק של 10 אלף ₪, אנחנו צריכים בעזרתכם להגיע כמה שיותר מהר ליעד של 100 אלף ₪.

כל סל מזון עולה 500 ₪. אתם תורמים 250 ₪ עלות של חצי סל מזון, והמשפחות הנצרכות תקבלנה עוד תוספת של 10 אלף ₪!

אין לכם מושג כמה כל תרומה כזאת מחזקת את השבים לעם ישראל, מחזקת אותן בהחלטתן, ומדרבנת אותן לשמור השנה את חג הפסח כהלכתו ולהרגיש בני חורין באמת!

יום ראשון הקרוב בשעות הערב המוקדמות, חפשו ארגון להבה בגוגל ותרמו. וככה נצליח, שבאמת 250 ₪ יהיו שווים 10,000 ₪. אשריכם ישראל.

פורסם בעלון השבת "מצב הרוח"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה