כך חזרה הבת האובדת ליהדות

כך חזרה הבת האובדת ליהדות

זהו סיפורה של ע' תושבת ירושלים שהתאסלמה לאחר שהכירה ערבי צעיר. שלוש שנים סבלה עד אשר התיר לה בית הדין השרעי להתגרש.

ניר הר זהב, פרסום ראשון: י"ד בכסלו תשע"ב, 10/12/11 22:19

 

כך חזרה הבת האובדת ליהדות

כך חזרה הבת האובדת ליהדות
צילום: פלאש 90

ע, תושבת ירושלים כבת 18 בלבד, הכירה ערבי צעיר באחד מחופי ישראל ובתוך חודש של היכרות התאסלמה והתחתנה איתו.

תחילה, היא מספרת, החיים היו נראו יפים מתמיד, "הוא פינק אותי ונתן לי את כל מה שביקשתי, אך כעבור שנה החלו המכות". לאחר שלוש שנים הצליחה ע' להתגרש מממנו בבית הדין השרעי, אך נשארה כמוסלמית.

היא שבה לבית אימה בירושלים והמשיכה בחייה. החל מיום כיפור השנה ראתה ע' את סבתה שנפטרה מידי לילה בחלומה, הסבתא אמרה לה כי היא יהודיה ועליה לשוב ליהדות ולשנות את שמה לשמה של הסבתא. תחילה סירבה להתייחס לחלום אך כשזה חזר על עצמו במשך שבועיים פנתה לרב המקובל הרב בצרי. הרב הורה לה לקיים את דברי הסבתא ולשוב ליהדות, הוא המליץ לה לפנות לארגון להב"ה כדי שיעזרו לה בחזרה ליהדות.

למחרת היא פנתה לענת גופשטיין  מארגון להב"ה, באותו היום הם פנו לבית הדין בירושלים ובזכות הניסיון של ארגון להב"ה בית הדין השיב אותה ליהדות עוד באותו היום, תהליך שלוקח בדרך כלל מספר חודשים. היום ע' משתקמת וכבר מחפשת חתן יהודי כשר.

ענת גופשטיין מארגון להבה מספרת הערב "לצערנו בנות כמו ע, יש במאות ואולי אפילו באלפים. הציבור הדתי לאומי תמיד חושב שלנו זה לא יקרה, שהבנות שלנו מוגנות אולם חלק מהמקרים שבהם אנחנו מטפלים הוא דווקא של בנות מהציבור שלנו, מבתים שאנו מגדירים אותם כבתים נורמטיבים לחלוטין, ממשפחות במצב סוציו אקונומי טוב + ולמרות זאת הבנות נופלות לרשת של ההתבוללות . בחצי שנה האחרונה החזרנו ליהדות נשים רבות שהיו במצב של ע. ונמשיך לפעול למען הדורות הבאים בעם ישראל "

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/229995

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »