אחרי 13 שנה בכפר היא רצתה לצאת כבר, כמה שיותר מהר\\ענת גופשטיין

אחרי 13 שנה בכפר היא רצתה לצאת כבר, כמה שיותר מהר\\ענת גופשטיין

אני רוצה לצאת מהכפר היא אמרה. אחרי 13 שנה בכפר היא רצתה לצאת כבר, כמה שיותר מהר. יום שישי חשוב לי להגיע לפני שבת להדליק נרות שבת. אני זוכרת את השבת אצל ההורים, הילדים שלי בכלל לא יודעים מזה שבת. שבוע שעבר שהשמש שקעה, עמדו לי דמעות בעינים נזכרתי בבית של ההורים את הקידוש ןהתפילות.
כשהיא הזכירה את השבת התרגשתי מאוד וביקשתי מבעלי לעשות מאמצים להוציא אותה עוד באותו היום. התרגלנו, יום שיש זה לא יום חופש הסמיכות לשבת מעוררת את הרגש היהודי, בין הבישולים וההכנות לשבת קודש יש עיסוק נוסף שלקחנו על עצמנו,
פדיון שבויים.
לאסוף עוד מצוה לפני שבת קודש, עושים מאמצים גדולים, דירת החירום תמיד מוכנה למקרה הבא, יש מקום בבית יש מקום בלב. בארוחות שבת אצלנו כולם מתארגנים, יש עוד אורחים, הילדים שלנו מקבלים אותם בשמחה עוזרים מסייעים ומתחברים לילדים. הם כבר מתורגלים, אפילו השכנים כבר בעסק, שואלים מתעניינים במה אפשר לעזור. אני לא אשכח, ערב פורים לפני שלוש שנים, הייתי יום שלם בצום בתענית אסתר במשטרה עם נערה שנפגעה מנהג אוטובוס.
לא הספקתי להכין משלוחי מנות, הגעתי לקריאת מגילה עם משלוחים מוכנים שקניתי בדרך הביתה והלב נחמץ, איך לא הכנתי מראש את העוגות למשלוחי המנות. מאז אני משתדלת מראש להיערך לשבתות וחגים. כי הכל פה לא צפוי, אי אפשר לדעת אצלנו מה יהיה ואיך נעמוד בכל המשימות.
העבודה אצלנו בלהבה ללא זמן קצוב,  אין שעות הילדים שלנו כבר רגילים, אבא ואמא מתייעצים מתכננים ועושים הכל ביחד. עבודה שלא נגמרת עם סיפורים קשים ומורכבים כי כשיש יהודי בצרה אתה משתדל לעשות מה שאפשר. במדינה שמעודדת התבוללות וגם רודפת אותך בשל דעותיך את גם צריכה להילחם על האמת שלך ועל גורלה של מדינת ישראל שרומסת את היהדות. האם אנחנו מדינת היהודים או מדינת כל אזרחיה.
לקחנו על עצמנו משימה לא פשוטה ששואבת אותך עמוק בפנים, בין בית עבודה ומצווה אנחנו מזכירים לעצמנו כל הזמן שחסד מתחיל בבית עם המשפחה והילדים, הם תמיד יהיו הראשונים. אני משתדלת לבדוק את הדופק להבין מה הם מרגישים שאבא ואמא בדרך כלל עסוקים. ברוך ה' הם לא מרגישים מוזנחים אפילו מרגישים שותפים. מתעניינים שואלים מציעים עזרה ולילדים הנשואים כבר  יש הוראת קבע ללהב"ה, רוצים להיות שותפים במצות פדיון שבויים. אנחנו יודעים שאין מצווה להצליח יש מצווה לעשות.
ברוך ה' הצלחנו לקרב יהודים רחוקים  ליהדות  וזה שכרנו . מתפללת שה' יתן לנו כח להמשיך ביתר שאת לעשות למען שמו באהבה.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה