אין די ראיות להוצאת להב"ה מחוץ לחוק

אין די ראיות להוצאת להב"ה מחוץ לחוק

אין די ראיות להוצאת להב"ה מחוץ לחוק

חוות דעת שגובשה בשירות הביטחון הכללי לבקשת שר הביטחון יעלון קובעת שלא ניתן להכריז על הארגון "התאחדות בלתי מותרת".

רעות הדר, י"ט באב תשע"ה, 04/08/15 08:40

 

בנצי גופשטיין

בנצי גופשטיין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חוות דעת שגובשה בשירות הביטחון הכללי קובעת כי אין תשתית מודיעינית המאפשרת להוציא את ארגון להב"ה מחוץ לחוק.

עיתון "הארץ" דיווח הבוקר (שלישי) כי עמדת השב"כ גובשה בעקבות בקשתו של שר הביטחון משה יעלון בחודש דצמבר האחרון, לבחון אם ניתן להגדיר את הארגון, הפועל למניעת התבוללות, כהתאחדות בלתי מותרת או כארגון טרור.

בקשה דומה הועברה גם אל היועץ המשפטי למערכת הביטחון, עו"ד אחז בן־ארי.

על פי הדיווח, בשירות הביטחון הכללי בחנו את בקשת יעלון והגיעו למסקנה כי אין די ראיות שיאפשרו להוציא את הארגון מחוץ לחוק. אם יימצאו חומרים אחרים שיאפשרו את המהלך, הוא ייבחן בשנית.

אם להב"ה יוכרז כהתאחדות בלתי מותרת יתאפשר בין היתר לעקל רכוש מאנשיו, בעוד הגדרתו כארגון טרור יכולה להביא לצעדים משמעותיים יותר, הכוללים ענישה נגד הארגון ופעיליו.

נזכיר כי לפני שבעה חודשים נעצרו 21 מפעילי הארגון ונחקרו בחשד להסתה ולקריאות לביצוע עבירות אלימות, בהם ראש הארגון, פעיל הימין בנצי גופשטיין. עד היום לא הוגשו נגדם כתבי אישום.

"הפוליטיקאים מהשמאל לחצו והמשטרה פועלת נגד להב"ה למרות שברור להם כי מדובר בארגון חוקי, הפועל בצורה גלויה נגד התבוללות. זו בושה", אמר אז עורך הדין איתמר בן גביר.

משב"כ נמסר כי "בעקבות פניית ח"כ מרב מיכאלי לשר הביטחון, פנה האחרון לשב"כ וביקש לבחון את ההכרזה. הנושא נבדק משפטית ומודיענית. המסקנה היתה שבשלב זה לא היתה תשתית מספקת להכרזה על הארגון מחוץ לחוק. שב"כ ממשיך לעקוב מקרוב אחר פעילות הארגון. היה ונמצא כי החומר יהיה מספק, שב"כ ימליץ בהתאם, לאחר היוועצות עם הפרקליטות".

מפרקליטות המדינה נמסר כי "הכרזה על התאחדות כבלתי מותרת נעשית על ידי גופי הביטחון. לפרקליטות לא הועברה כל פנייה לבחינה משפטית של עניין זה. פרקליטות מחוז ירושלים בוחנת תיק בעניינם של פעילי להב"ה וטרם התקבלה החלטה סופית".

מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/303628

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה