"אם יסגרו את להב"ה זה אסון"

"אם יסגרו את להב"ה זה אסון"

אלחנן גרונר

"אם יחבלו בפעילות של בנצי וענת אני באמת לא יודעת מה יהיה על הבנות האלו", אומרת בראיון לקול היהודי אם לשלושה ילדים שניצלה בזכות פעילי להב"ה

בזמן ששר הביטחון רץ לקראת הבחירות להגדיר את ארגון להב"ה כהתאחדות אסורה, וזאת בעוד צעד פופוליסטי המבקש את חיבוק השמאל, ישנם לא מעט משפחות, נערות, נשים וילדים, אשר עבורם השם "ארגון להב"ה" הוא אינו עוד כותרת בעיתון, אלא הארגון שהציל את חייהם.

אחת מאותן נשים שארגון להב"ה הציל, היא מעיין (שם בדוי). בשבועות האחרונים, מאז גל המעצרים של אנשי להב"ה, היא ורבות אחרות מהנשים והבחורות שקיבלו סיוע מארגון להב"ה, פונות לענת גופשטיין, רעייתו של מנכ"ל הארגון, ומבקשות לצאת לתקשורת ולספר את סיפורן, וזאת בכדי להסביר את חשיבות הפעילות של הארגון.

היא בת 40, אמא לשלושה ילדים, וכבר 18 שנה שאין לה קשר עם בני משפחתה, אשר מחרימה אותה משום שהתחתנה עם ערבי.

"בעבר ניסיתי המון פעמים לצאת מהחושך שהייתי, אבל לא היה אף אחד שהביא לי יד", היא אומרת בשיחה עם הקול היהודי. "רק כשנכנס לתמונה ארגון להב"ה, הצלחתי לצאת מזה". ארגון לב לאחים העביר את שמה של מעיין לארגון להב"ה, אשר יחד עם חברי גרעין אומ"ץ בעכו, נרתמו למשימת שיקום חייה של מעיין.

"כשהגיעו אלי המתנדבים לדירה שמישהו שכר לי, היה לי רק מזרון זוגי שעליו ישנו אני ושלושת הילדים שלי", היא מתארת את מצבה הקשה. "מאז, עשו לבן שלי בר מצוה בהשתתפות רב העיר עכו. הוא עלה לתורה, ואין לתאר כמה עוטפים אותנו בחום ואהבה. כל יום התקשרו אלי בחורות מהארגון, דיברו איתי וליוו אותי, מה שלא היה לי אף פעם".

בניגוד לנשים אחרות, מעיין מתארת כי הצליחה למחוק את בן זוגה הערבי מחייה באופן כמעט מוחלט. "עשיתי הסכם מסודר והוא קיבל את הדירה, אבל בתמורה הוא חתם ויתור מוחלט על כל קשר לילדים. בית זה דבר שבא והולך, אבל זו היתה הזדמנות חד פעמית לקבל חירות לילדים".

מעיין תוקפת את הדיבורים על סגירת ארגון להב"ה. "ענת ובנצי והפעילים של להב"ה הם שליחים של הקב"ה, והם עושים עבודת קודש ברמות שאין דברים כאלה. מי שקורא להם ארגון טרור הוא הטרוריסט הכי גדול, כי שר הבטחון ואנשי הפרקליטות לא יודעים מה זה פדיון שבויים. הם לא יודעים מה זה להציל בת מלך, ולא מבינים שזו ממש הצלת חיים, לא רק הבחורה, אלא במקרים רבים גם יש ילדים".

מעיין אומרת כי פנתה בעצמה לענת גופשטיין וביקשה לפעול להצלת בנות, בין השאר על ידי סיפור סיפורה האישי. הבנות האלו נמצאות במצב בו כאילו כח טומאה השתלט עליהן. ממש תחושה ששמו רטיות על העיניים, אבל אני מאמינה שאני כמי שחוותה את זה שנים מאוד מאוד ארוכות, יכולה להסביר את המצב, כי אין חכם כבעל הניסיון. כשאנשים אחרים מנסים לשפוט אותך הם לא מבינים מה הסבל שאתה עובר נפשית.

"אם יסגרו את להב"ה זה אסון", היא אומרת. "אם יחבלו בפעילות של בנצי וענת אני באמת לא יודעת מה יהיה על הבנות האלו. הרי לא לשר הבטחון ולא למשטרה ולא לפרקליטות, ממש לאף אחד מהרשויות לא הפריע שאני חיה עם ערבי ועוברת התעללות".

http://www.hakolhayehudi.co.il/news/%D7%90%D7%9D-%D7%99%D7%A1%D7%92%D7%A8%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%91%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%9F-1444

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה