אנחנו עושים את שלנו, ה' יעשה את שלו

אנחנו עושים את שלנו, ה' יעשה את שלו

אנחנו עושים את שלנו, ה' יעשה את שלו

התפקיד שלנו הוא לעשות מה שאנחנו יכולים. אף פעם לא להרים ידים ולהגיד "אנחנו לא יכולים". אחרי שנעשה את מה שאנחנו יכולים – נתפלל שהקב"ה יעזור לנו

דוד המלך מלמד אותנו בתהילים יסוד גדול בבטחון בה' – לפעמים צריך להגיע למצב של "הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק". מסבירה הגמרא: השלך על ה' משאך, את הדבר שאתה סוחב. והוא יכלכלך.

אנחנו תמיד מנסים להיות כל כך מחושבים, אנחנו אוהבים לתכנן מראש כל מהלך בחיים: מה נעשה אם יקרה כך וכך? איך נגיב על הדבר הזה? כולנו דואגים לביטוחי חיים, ביטוח בריאות, ביטוח בתים ועוד. אבל לפעמים מגיעים מצבים של "השלך על ה' יהבך". עשינו את ההשתדלות שאנחנו יכולנו לעשות, עכשיו נשליך את המשא על הקב"ה.

כך אנחנו מרגישים בלהב"ה בתקופה האחרונה. אנו עסוקים כעת במקרה מסובך מאוד של פדיון שבויים ופיקוח נפש של ממש. מקרה הרבה יותר מסובך ומסוכן משאר המקרים שאנחנו מטפלים בהם כל השנה, ולא רק זה, אלא שאי אפשר לפרט ולספר על המקרה לאחרים, מכיוון שכל טעות כאן עלולה לסכן חיים. ולכן הגענו למצב של "השלך על ה' יהבך". נכנסנו למים העמוקים ועשינו מעשים הדורשים סיכון רב והון רב, והכל מתוך תפילה וצפיה, שאכן המהלך יצליח.

ובחסדי שמים, בשבועיים האחרונים, בכל יום אני שומע מאלה שמלווים את המקרה את המילים: "אתה לא יודע אילו ניסים היו היום; ממש אנחנו זוכים לראות את הניסים שקורים כל יום". ושלא נחשוב שהנס מגיע בקלות, אלא ממש כפי שמתואר בספרי האמונה והביטחון, מגיעים למצב שמתייאשים מהכל. אין שום פתרון ריאלי. ואז פתאום ממש – נס, ויש פתרון.

כמובן שיש עוד דרך ארוכה, וחייבים להשקיע כאן עוד סכומי עתק, אבל אנחנו רואים את הסייעתא דשמיא העצומה במקרה הזה.

אחד מהעוזרים שלח לי לקראת שבת משפט באנגלית שמלמד הכל:

Our job is to do what's right,

Hashem will then do what’s left.

ובתרגום לעברית: "התפקיד שלנו הוא לעשות את מה שנכון. ה' יעשה את מה שנשאר".

וזה בעצם המשפט שמלווה אותנו לכל אורך הפעילות של להב"ה. התפקיד שלנו הוא לעשות מה שאנחנו יכולים. אף פעם לא להרים ידים ולהגיד "אנחנו לא יכולים". ואז, אחרי שנעשה את מה שאנחנו יכולים – נתפלל שהקב"ה יעזור לנו. התפקיד שלנו בעולם הזה הוא לעשות. אין לנו חובה להצליח, אך אין בידינו רשות שלא לעשות את המוטל עלינו.

גם לא מובטחת לנו בהכרח 'הצלחה' בעיני בשר. אבל אם עשינו את שלנו, אנחנו נוכל אחר מאה ועשרים שנה לבוא לבית דין של מעלה בלב שקט. ויד ה' לא קצרה מלהושיע גם במקרים שנראו חסרי סיכוי.

אני פונה אליכם להיות שותפים אתנו במקרה חשוב זה. ערבנו את הרב שמואל אליהו בפרטי המקרה וקבלנו את ברכתו. לצערי אינני יכול לפרט, אבל האמינו לי, שמדובר בהוצאה גדולה מאוד. וכפי שאני אומר תמיד – כמה שווה ילד יהודי? איזה סכום יכול להיות גדול מדי עבור ילד יהודי?

חפשו בגוגל ארגון להב"ה, והיו שותפים עמנו במצווה חשובה זו!

 

פורסם בעלון השבת "מצב הרוח"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »