ארגון ימין מגייס מתנדבים: ערבים מפתים יהודיות

ארגון ימין מגייס מתנדבים: ערבים מפתים יהודיות

מנכ"ל להב"ה בנצי גופשטיין, המזוהה עם אנשי כהנא, סיפר השבוע שהארגון החל לפעול בנצרת עילית כדי למנוע קשרים רומנטיים בין בחורים ערבים לבחורות יהודיות. נציגי ציבור ערבים בעיר: "זה מראה את הפנים של הגזענות"

ורד לוי   

 כנס הדרכה נגד התבוללות מטעם ארגון ימין קיצוני להב"ה, הפועל למניעת התבוללות בארץ, התקיים בשבוע שעבר בנצרת עילית. מנכ"ל הארגון, בנצי (בן ציון) גופשטיין, המזוהה עם אנשי כהנא, סיפר השבוע כי הארגון החל לפעול בעיר כדי למנוע קשרים רומנטיים בין בחורים ערבים לבחורות יהודיות וכי יכשיר אנשים "שיטפלו בבעיה".

על פי אתר האינטרנט של הארגון, להב"ה שם לו למטרה "להציל את בנות עם ישראל שהתפתו לקשור קשר עם גוי". את ההדרכה שנערכה במרכז 'אורות עילית', מבנה של הגרעין התורני בעיר, העבירו גופשטיין ואשתו.

 

"הבנות היהודיות פוגשות את בני המיעוטים והגויים". אילוסטרציה ( צילום: shutterstock )
"הבנות היהודיות פוגשות את בני המיעוטים והגויים". אילוסטרציה ( צילום: shutterstock )

 

לטענת המארגנים, בנצרת עילית קיימת בעיה קשה של מה שהם מכנים 'התבוללות'. "הבעיה היא ארצית, אבל בנצרת עילית יש בעיה קשה במיוחד", הסביר

השבוע גופשטיין, "כולם לומדים יחד, אין הרבה מקומות בילוי ובמעט שיש מבלים יחד וגם גרים יחד, לעתים דלת ליד דלת. הבנות היהודיות פוגשות את בני המיעוטים והגויים. יש גם כאלה שמתאסלמות, מתחתנות ויולדות להם ילדים. הן ממש נופלות בפח".

 

לדבריו, הכנס לא היה מיועד לכלל הציבור אלא לכמות מסוימת של אנשים שיוכלו להמשיך את פעילות הארגון בעיר. "הגענו להדריך פה אנשים שאכפת להם, שיתנדבו ויעזרו לטפל במקרים של בנות שנפלו", אמר, "המון משפחות מנצרת עילית פנו אלינו שהן לא יודעות מה לעשות עם הבנות שלהן. חלק פונים למשטרה ובמשטרה אומרים להם שברגע שזה מרצון אין מה לעשות, ולכן הם פונים אלינו כי אין מישהו אחר שיכול לעזור. אנחנו נפעיל כמה אנשים בעיר שייתנו מענה לבעיה".

בין המשתתפים בכנס ההדרכה הייתה גם אילנה רז, רכזת בית הספר לגיור מטעם המועצה הדתית בעיר שסיפרה שבכנס הוצגו סרטונים "המתארים מה קורה עם הבנות וכיצד העניינים מתנהלים".

גופשטיין מבטיח שכנס ההדרכה הוא רק ההתחלה של הפעילות בנצרת עילית. "בכוונתנו להכשיר אנשים שיעזרו ויטפלו בבעיה בעזרת שיחות".

התושבים הערבים ששמעו על הכנס טענו השבוע כי מדובר במהלך גזעני שהוא חלק מהתנהלות שגרתית בעיר. "הילד שלי בגן עם ילדים יהודים וכולנו מסתדרים מצוין", אמרה לובנא כריימי, מורה ומחנכת בעיר, "אין בינינו שום ויכוחים ושנאה, אז למה להביא דבר כזה לעיר, להמשיך להתסיס ולנסות לגרום לשנאה?".

חבר מועצת העיר ד"ר ריאד גטאס מתנועת דו קיום לא מופתע מהיוזמה החדשה. "זה יום עצוב לעיר, זה מראה את הפרצוף האמיתי של הגזענות. נמשיך לחיות כאן בשלום עם היהודים, המוסלמים והנוצרים ביחד".

חבר מועצת העיר עודה חביב זעם השבוע על קיום הכנס: "זה חלק מדפוס של התנהגות בעיר. חבל ועצוב שזה קורה, במיוחד כשיש יחסים טובים בין תושבים ערבים ליהודים. ארגונים כאלה ואחרים סתם גורמים לתסיסה, וחבל"

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4481286,00.html

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה