ארגון להב"ה, מבט מבפנים: "כל מי שמתבולל מצטרף לששת המיליונים"

ארגון להב"ה, מבט מבפנים: "כל מי שמתבולל מצטרף לששת המיליונים"

בארץ | עודכן 23:12 16/09/2014

אבי עמית
"פגשתי כבר למעלה מאלף בנות. תוך ארבע שנים למעלה מאלף בנות. אני עובד בחינם. כולם ימחקו אותך. אני לקחתי מישהי שעבדה בזנות עם ערבי 12 שנה. פחדתי לפגוש אותה. אני אגיד לך בכנות, את כזאת היום". כך נשמע ה"קוסם" של הארגון למניעת התבוללות שבחודש שעבר חזר לכותרות כשמחה על החתונה המעורבת ביפו. אבל הוא לא לבד: "ההתבוללות בישראל הרימה ראש ואנחנו רוצים לתת לה מענה" • "קרועים", פרק שלישי בסדרה

הרב יהודה הראל בחרדה גדולה. 2000 שנה שמר העם היהודי על הגחלת בגולה, והנה דווקא כאן, בארץ הקודש, סכנה קיומית מוחשית ניצבת בפניו. "אין יהדות יותר. אני קורא לזה 'השואה השקטה'", הוא אומר. "בתחבולות הם עושים לנו מלחמה כזאת. אנחנו לא צריכים לתת כזה דבר. אסור לנו לשתוק על כזה דבר".

לחנה, אחת משש ילדיו של הרב הראל, קוראים היום חן. בגיל 16 התאהבה באיברהים מתל שבע, ומאז נולדו להם ארבע נכדים, לאחרון שבהם קוראים מוחמד: "אני נלחמתי בזה. מעולם לא השלמתי עם זה, לעולם לא אשלים עם זה. זה דבר אסור. לאומי, דתי, רוחני – זה איסור גדול. בטח שני מתגעגע אליה. אני מתגעגע אליה כל כמה דקות. בינתיים הוא מתנהג כשורה לצערי. אני מחכה לרגע שיתנהג, חס וחלילה, בצורה לא טובה. אני מאמין שזה יהיה לו כבר הקץ. לקחת יהודייה זה כמו לגנוב, זה כמו לרצוח. אתה מוסלמי? אסור לך אפילו לדרוך פה בבית שלנו, אתה צריך אישור. אסור לך להתקרב לפה".

לפני חודש הפך ליל הכלולות של הזוג המעורב מיפו לאירוע לאומי. החתונה הבין דתית הוציאה החוצה את כל שדי הגזענות. כולם מהרו לגנות את קיצוני להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש), אבל ממש באותה נשימה, לא שכחו לקרוץ. "אם אתה רוצה שיהודים יתחתנו עם יהודים, יוצא שאתה גזען וזו כמובן שטות", טוען פרופ' ידידיה שטרן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה. "צריך להבין שרוב העם הזה רוצה שאנשים יתחתנו רק בתוך העם היהודי מסיבות לאומיות, מסיבות של זיכרון היסטורי, מסיבות תרבותיות ומסיבות דתיות. לא קשור בכלל בגזענות. אבל הם מנכסים, בניגוד לאמת, את היהדות לטובת תזות שהן לפעמים גזעניות, לפעמים לאומניות. כביכול יש סתירה בין יהדותנו לבין היותנו גם דמוקרטים, גם ליברלים, גם אוהבי אדם וגם מאוד יהודים".

 

מחמוד ומורל
מחמוד מנסור ומורל מלכה. הזוג מיפו שהצית מחאה צילום: רויטרס

"כולן אומרות לי את אותו הדבר"
השאיפה לשמור על השורות היא כמובן טבעית. אלא שלארגונים למניעת התבוללות, לא ממש אכפת שתתחתנו עם שבדית. תחקירנית חדשות 10 פנתה באחרונה לארגון להב"ה וסיפרה על מערכת יחסים שהיא מנהלת עם גבר מוסלמי. בתוך ימים נקבעה לה פגישה עם הרב אריה לר, שמכונה בפי אנשי להב"ה "הקוסם". הוא קבלן הביצוע. פרצופו לא נחשף בטענה שהפרסום יסכן את חייו. הפגישה עמו חושפת את שיטות הפעולה שלו.

הרב לר: "איך התגלגל כל הסיפור שלך?"

תחקירנית: "התחלנו להכיר לפני איזה חצי שנה.."

הרב לר: "איפה הוא גר? מאיפה הוא בארץ?"

תחקירנית: "בכפר קאסם. אני באמת מרגישה שאני אוהבת אותו".

הרב לר: "פגשתי כבר למעלה מאלף בנות. תוך ארבע שנים למעלה מאלף בנות. אני עובד בחינם. עכשיו אני לא מדבר על הקטע הדתי. קודם כל, הוא אויב שלנו היום. את רוצה, אני אגיד לך כמה סיפורים בעניין. איך בחורה ש… מסכנה, לא כמוך, מצאו אותה ליד הילד שלה בגיל שנה, מצאו את הילד מסתובב לידה כשהאמא מתה. צריכים להסתכל קדימה. הרגש יעבור לך. הייתי מאוהב, הרבה מאוהבים. אני רוצה להגיד לך, אני פגשתי מישהי שהייתי דוגמנית ירושלמית, היא יצאה שש שנים עם ערבי, שיא הכיעור. הוא היכה אותה. היא אומרת לי: 'אני לא יכולה לעזוב אותו'. אני האמנתי לה כי כולן אומרות לי את אותו הדבר. זה מעבר לקשר של אהבה רגילה. יש מחיר לדברים האלה אחר כך. אז היא לא דפקה חשבון. מחקה (את הזהות שלה – א"ע). מחר יהיה לך בן דוד, לא יהיה לך כלום. כולם ימחקו אותך. אני לקחתי מישהי שעבדה בזנות עם ערבי 12 שנה. פחדתי לפגוש אותה. אני אגיד לך בכנות, את כזאת היום. כל מי שמתבולל מצטרף לששת המיליונים. מהשואה עד היום נעלמו לעם ישראל ב-60 שנה כשישה מיליון יהודים בלי השואה. אחד הדברים שכדאי שתעשי, לרווקה אסור לטבול במקווה, אבל במקרה כזה מאוד כדאי לך לטבול בים או במקווה. להוריד את הטומאה הזו, להגיש 'בורא עולם, סליחה על מה שחטאתי'".

מחאת להבה
מחאת להב"ה בחודש שעבר צילום: רויטרס

"כמו בגוף, יש איברים עם תפקיד מרכזי"
בארגון "יד לאחים", האח הגדול של להב"ה, לא מוותרים על אף יהודי המנגינה שם קצת פחות מתלהמת מאצל צעירי להב"ה, אבל החזון היהודי – מתבשל באותו שטייטל. "המקרים הם מאוד קשים. אנחנו מטפלים באוכלוסייה מאוד קשה, ברובה סובלת מאלימות מאוד קשה. ההתבוללות בישראל הרימה ראש ואנחנו רוצים לתת לה מענה", מספרת אחת מפעילות הארגון ואחרת מתארת: "פעם היינו מדברים על 8-7 פניות ביום, היום אנחנו מקבלים בממוצע 10 פניות ליום".

"יש חשיבות מאוד גדולה לכל עם, לכל תרבות ולכל דת שרוצה לשמור על העם שלו, זה כמו לשמור על המשפחה", מוסיפה פעילה אחרת. "המקום שלנו לשמור על העם שלנו, על הרצון שלנו להישאר, להיות קיימים. זה מה שהחזיק אותנו אלפיים שנה". כשהם נשאלים מדוע לא לפנות לרשויות החוק כדי לסייע לנשים הפונות אליהם, משיבה אחת הפעילות: "כל התפקיד שלנו, הרבה פעמים, זה לתת לה את האפשרות להרגיש מספיק חופשיה להגיד מה היא באמת רוצה. ומה שהיא באמת רוצה זה להיות יהודייה".

"יהודי זה תפקיד. לבן עם אחר יש תפקיד שונה. זה שני אמים שונים במהותם ובתפקידם, ולכן הם לא יכולים לחיות כבני תרבות נורמלית ומאוזנת", טוען הרב שמואל ליפשיץ, יו"ר ארגון "יד לאחים" ודוחה טענות לגזענות: "להפך. כמו בגוף האדם, לכל איבר יש תפקיד חשוב בפני עצמו. הם כולם חשובים, אבל יש תפקידים שיש להם תפקיד שהוא מרכזי".

 

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1082106

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה