ארגון להב"ה פועל במסגרת צה"ל (עיתון הארץ אוכל את הלב)

ארגון להב"ה פועל במסגרת צה"ל (עיתון הארץ אוכל את הלב)

ארגון להב"ה בראשותו של בנצי גופשטיין פועל ללא ליאות "למניעת התבוללות בארץ הקודש", ומתברר שפעילותו אינה פוסחת גם על בסיסי צה"ל וחיילים.

בחודש שעבר, במהלך חג החנוכה, הגיעו גופשטיין ואנשיו כאשר הם מצוידים בדגלי הארגון, סופגניות וממתקים לגזרת חברון וערכו מסיבת חנוכה לחיילים המאיישים את מוצבי הגזרה. "הם הגיעו לבושים בחולצות שלהם, שעליהן מגן דוד צהוב ודגלים, כך שאי־אפשר היה לטעות בזיהוי שלהם", מספר אייל, חייל מילואים אשר שהה באותה עת באזור. "הם התחילו לחלק לחיילים בעמדות ממתקים וסופגניות וזה התפתח למסיבת חנוכה מאולתרת תוך כדי פעילות בט"ש (ביטחון שוטף, ט"ל) עם שירים והדלקת נרות, כשהמפקדים בשטח מאפשרים את זה והחיילים משתפים פעולה בשמחה".

"זה מצב מבלבל", מספר יניב, חייל מילואים נוסף. "הם מנצלים מצב של מעין שביזות מילואימניקית, קור כלבים, באים עם אוכל וסופגניות וממש מפתים את החיילים להשתתף. הדהים אותי שזה התרחש בזמן שחיילים נמצאים בשמירה ובפעילות ולמרות שכולם ידעו בדיוק באיזה ארגון בעייתי מדובר וזרמו עם זה".

באתר האינטרנט של ארגון להב"ה מספרים כי פעילות דומה התרחשה במוצבים נוספים של צה"ל ברחבי הארץ, בין היתר בגוש עציון, וכי במסגרת האירועים השתתפו גם חיילים מיחידה מובחרת בצה"ל.

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין בדיון בוועדת הפנים של הכנסת, היום

להב"ה הוא ארגון אשר פועל ברוח גזענית למניעת נישואים וקשרים רומנטיים בין יהודים לערבים (ובין היתר מקיים הפגנות מחוץ לחתונות מעורבות). מנכ"ל הארגון, גופשטיין, נחשד לא אחת בעבירות של הסתה וגזענות ובמהלך השנים נעשו ניסיונות רבים להביא להוצאתו אל מחוץ לחוק.

לפני כמה חודשים נחשף כי בין פעילי הארגון חברים גם חיילים בשירות סדיר ואלו ננזפו על־ידי הצבא, האוסר על פעילות פוליטית אקטיבית בקרב חיילים ומפקדים.

יצוין כי לפני כמה שבועות אסר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על פעילות ארגון שוברים שתיקה, המפרסם עדויות של חיילים קרביים, במסגרת צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "פעילות הארגון לא תואמה מול הצבא ולא התרחשה בתוך בסיס צה"ל".

עיתון הארץ:http://www.haaretz.co.il/magazine/tozeret/.premium-1.2816790

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה