"שילוב צבעים קיצוני, תנועות גוף מוחצנות": בשל התפשטות נגיף הקורונה, במקום מצעד גאווה תתקיים ביום ראשון עצרת לתמיכה בקהילת הלהט"ב. לקראת העצרת של הבית הפתוח בירושלים לגאווה לסבלנות, ארגון להב"ה המתנגד נחרצות לקיום האירוע מנחה את פעיליו להיטמע – ולשבש אותו מבפנים. הארגון פרסם הנחיות מסודרות ו"קוד לבוש" מפורט הלועג לחברי הקהילה.

 

מדי שנה משתתפים עשרות אלפי בני אדם במצעד הגאווה בירושלים. ארגון להב"ה וארגונים נוספים מוחים נגד קיומו בכל שנה, והשנה בשל אופיה השונה של העצרת – גם בארגון התאימו את עצמם. במסמך הנחיות שפורסם לפעילים נכתב כי כדי לא לבלוט בשטח עליהם להתלבש בבגדים צבעוניים, ואף צורף מילון של "שפת הלהט"ב".

בתדרוך לפעילי הארגון הם הונחו כי כאשר יהיו מוסתרים בקהל במהלך העצרת, עליהם להניף שלטים המתנגדים לאירוע ולשבש אותו. משטרת ירושלים נערכת בכוחות מתוגברים במצעד הגאווה בכל שנה.

כחלק מההיערכות לקראת המצעד נוהגת המשטרה לבצע גם פעולות מנע ואכיפה לפני האירוע. הפעולות הללו נעשות ביתר שאת, מאז שבמצעד בשנת 2015 הצליח ישי שליסל לפרוץ אל תוך הצעדה ולרצוח את שירה בנקי ז"ל.

מקואליציית ארגוני הקהילה הדתית הגאה נמסר: בימים האחרונים אנו חווים להט"בופוביה קשה כנגד הקהילה שלנו, בהם ביטול המדרחוב הגאה בירושלים שהיה אמור להתרחש מחר לאחר שבוע המדרחובים, הורדת שלט לכבוד חודש הגאווה מהגדר של שגרירות ארצות הברית בירושלים וכעת גם קריאה לפעולה אקטיבית של ארגון להב"ה לשיבוש עצרת הגאווה בירושלים. כל קריאת שנאה כזאת מונעת מפחד מאיתנו, פחד מהקבלה והשינוי העצום שמתרחש בשנים האחרונות. אנו קוראים לכולם לצאת למחאה מתוך חשיבות לשינוי אך יחד עם זאת לא נשכח את הרצח במצעד ב2015 ומבקשים לנקוט במשנה זהירות. אנו דורשים מהמשטרה וכוחות הביטחון להגדיל את האבטחה ולא לשוב על הטעויות שאירעו ב2015.

רק בימים האחרונים הבירה סערה סביב שלט שנתלה לציון חודש הגאווה על חומת הקונסוליה האמריקנית במרכז העיר. השלט שנתלה כמדי שנה, הוסר על ידי פקחי העירייה בהוראה שהגיעה מסגן ראש העיר. בשגרירות האמריקנית התנגדו והורו על תליית השלט מחדש.