בנצי גופשטיין: כך מתחילה התבוללות, כך נראה עיוות

בנצי גופשטיין: כך מתחילה התבוללות, כך נראה עיוות

בנצי גופשטיין: כך מתחילה התבוללות, כך נראה עיוות

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין במאמר דעה נגד הביקור של בנות מדרשת לינדנבאום אצל שייח' מוסלמי בעיר רהט.

28/04/21

ככה מתחילה התבוללות, אבל הפעם – עם גושפנקא 'הלכתית', כביכול. לפני יומיים, פורסם כאן בערוץ 7 כי בנות מדרשת לינדנבאום נסעו יחד עם ראש המדרשה, הרב אוהד טהרלב, לעיר רהט, וערכו ביקור בביתו של שייח מוסלמי.

העילה לביקור, אם תהיתם, היא זו: על פי הנטען בכתבה, השייח ובני משפחתו הותקפו בידי יהודים בירושלים לאחר תפילת יום השישי של חודש הרמאדן. "עם היוודע דבר התקיפה, החליט ראש מדרשת לינדנבאום, הרב אהד טהרלב לעשות מעשה ולצאת לביקור חולים בבית השייח ברהט", נכתב.

טוב לדעת שבנות מדרשה הולכות ונפגשות עם אנשים שמותקפים סתם כך ברחובות, חשבתי לעצמי.

אבל אז הלכתי לחפש ברחבי המרשתת ידיעות נוספות על כך שהרב טהרלב נסע יחד עם בנות המדרשה לבקר את עשרות היהודים שהותקפו בידי המוני ערבים צמאי דם בימים האחרונים; את יחיא גרדי, למשל, שנסע עם רכבו בדרך לכותל, נשלף מהרכב בסמוך לשער שכם, הופל לרצפה ועשרות ערבים ביצעו בו לינץ' אכזרי – ולקינוח גם שרפו לו את הרכב.

או את אלי רוזן, שיצא לטיול עם הכלב ליד שכונת שמעון הצדיק, ואילולא חולץ מהאספסוף על ידי שוטרים, מי היה יודע אם היה יכול לספר ממיטתו בבית החולים את הדברים הבאים: "צעקו 'יהוד' וראיתי את המוות. למזלי שרדתי את זה, מישהו אחר היה יכול לסיים שם את חייו. זו פשוט אינתיפאדה שלישית". ‎חיפשתי וחיפשתי, אבל לא מצאתי. כנראה שב'לינדנבאום', החמלה שמורה לערבים בלבד.

אולם לא בכך מסתכם החטא באותו ביקור אומלל, שעה שערבים מבצעים אינתיפאדה של ממש נגד יהודים ברחבי הארץ. בכתבה אף מסופר כי הבנות ביקרו במסגד במקום, שמעו מפי השייח הרצאה על "הקווים המשיקים בין תפישת היהדות לאיסלם", ואף הוצגה בפניהן תוכנית לנשים מבוגרות שעוסקת בלימוד הקוראן.

ובכן, כאמור, כך מתחילה התבוללות. כך נראה עיוות ערכי, שנעשה באיצטלא תורנית. מי שמתיימר ללמד בנות יהודיות יהדות, לא יכול להעניק לגיטימציה לאיסלאם. כי אם האיסלאם לגיטימי, וגם הוא, כמו היהדות – דת ככל הדתות, כביכול, מדוע לא לדגול בו בעצם? מדוע לא להיות מוסלמי? ואולי אפשר להיות גם יהודי וגם מוסלמי יחד? זה הרי מאוד נאור, מאוד פלורליסטי וגם מצטייר מאוד יפה.

"עד מתי אתם פסחים על שתי הסעפים? אם ה' האלהים – לכו אחריו, ואם הבעל – לכו אחריו", אמר אליהו הנביא לעם ישראל. אין גם וגם. היהדות היא לא איזושהי תרבות חביבה, שאפשר לשלב אותה עם דתות אחרות בשם ליברליות מזויפת.

לצערנו, בתקופה האחרונה, למוקד הפניות בארגון להב"ה מגיעים יותר ויותר מקרים של בנות אולפנה שנפלו לקשרים עם ערבים. נותר רק לקוות ולהתפלל שהתפיסה המסולפת שמקדמים ב'לינדנבאום' לא תחלחל ותביא לנפילתן של בנות נוספות.

נסיים בפנייה אישית לרב טהרלב ושאר חברי הצוות במדרשה: אתם רוצים שבנות יגיעו ללמוד אצלכם? תפאדלו. רק אל תספרו להן שאתם מלמדים אותן תורה.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה