בנצי גופשטיין: מגיע לנו מזל טוב כפול 9

בנצי גופשטיין: מגיע לנו מזל טוב כפול 9

בנצי גופשטיין: מגיע לנו מזל טוב כפול 9

יו"ר ארגון להבה, בנצי גופשטיין, מספר על אישה ושמונה ילדים שחולצו מאזור הצפון ושוכנו בדירת החירום של הארגון.

כ"א בחשון תשפ"ב

בערב חג הסוכות התקשרה לאשתי אישה עם שמונה ילדים מהצפון, בבקשה שנעזור לה לצאת מהכפר עם ילדיה.

תוך שעתיים בעזרת ה' ובסיוע יהודים טובים היא הגיעה לדירת החירום שלנו. וכאן המקום להסביר, מהי בעצם דירת החירום של להב"ה.

כדי שנוכל לתת מענה באופן המהיר ביותר לכל הפניות שמגיעות אלינו, בכל שעות היממה, הקמנו מספר דירות חרום המצוידות ומוכנות בכל רגע לקבלת אישה וילדים. לאחר שהנשים מגיעות לדירות, הן מקבלות את הטיפול הראשוני.

אנחנו בודקים ולומדים את הצרכים שלהן, בודקים את הרצינות של אותן נשים, רואים שמדובר אכן ברצון כן לעזוב את הבעל או החבר הערבי, מלווים אותן בכל שעות היום והלילה ונמצאים שם בשבילן. לאחר תקופה, אנחנו בודקים ביחד עם האישה את המשך הטיפול.

אנחנו ממשילים את דירת החירום לחדר לידה, שמלווה בהרבה צירים וכאבים – ממש חבלי לידה – עד שמגיעים לפתרון הקבוע – ללידה של עוד משפחה יהודית שחוזרת לעמה.

אודה ולא אבוש, שהיו לנו חששות כבדים לפני קבלת האשה עם שמונת הילדים. כל מקרה שאנחנו מקבלים מלווה בקשיים רבים של שפה והסתגלות. גם לאמא עם שני ילדים יש קשיים רבים, קל וחומר – אם לשמונה! אבל כולנו ממש הופתענו לטובה מהמשפחה הנפלאה הזאת.

זכיתי באחת השבתות לשבת בבית הכנסת עם הבנים הבוגרים. התרשמתי מהילדים האלה. הם ישבו לכל אורך התפילה עם אצבע על הסידור ואמרו מילה במילה את התפילה.

קשה לתאר את הסיפוק הגדול לראות אותם בשבת מסבים לשולחן כשהם שרים 'מקימי מעפר דל'. בכלל, זהו תענוג להיווכח בצימאון הגדול שלהם לכל דבר יהודי, בזכות אנשי הצוות של להב"ה, שכנים והרבה יהודים טובים – הם הצליחו בזמן כה קצר ללמוד כל כך הרבה.

וכך הגענו בשעה טובה ללידה – אכן מזל טוב כפול תשע – האישה ושמונת ילדיה. השכרנו לאותה משפחה דירה גדולה ומרווחת שתתאים למשפחה ברוכת ילדים.

בעזרת יהודים נפלאים ריהטנו את כל הדירה ברהיטים חדשים! תאמינו לי, שזה ממש לא פשוט להשיג תוך ימים בודדים את כל מכשירי החשמל לדירה – מיטות וארונות לשמונה ילדים ואשה, בגדים וסירים, ממש כמו לידה – מתחילים הכל מאפס, מתחילים מבראשית.

המקרה הזה שבר את השיאים בכל המובנים. אפילו ה'בעל' של אותה אשה הצליח להגיע אלינו הביתה לאחר שהבין שאם אשתו ברחה – כנראה שארגון להב"ה עומדים מאחרי זה. הוא הגיע אלינו לקרית ארבע, אך כמובן שלא הצליח להגיע לדירת המסתור הממוקמת במקום אחר. לאחר שהבעל פנה גם למשטרה, המשטרה פנתה לאותה אשה ווידאה איתה שהיא נמצאת מרצונה ורוצה להשאר אצלנו. אשתי דיברה עם האב והסבירה לו, שאנחנו נעשה הכל למען הילדים והאשה, ושכשם שהוא לא היה מוכן שאחותו תלך עם יהודי – כך גם לנו אכפת מהאחות שלנו.

עוד משימות רבות וקשיים רבים נכונו לנו עם המשפחה הזאת. היא צריכה לעשות השבה ליהדות, להתגרש, הילדים צריכים להשתלב במוסדות החינוך. הם יהיו חייבים מורים פרטיים ומלווים, בחודשים הקרובים, עד שהיא תצליח לעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית, היא חייבת לקבל עזרה, ואנחנו נמשיך להיות לצידה.

ואם הסיפור הזה נגע בלבכם, קוראים יקרים, אז זוהי גם הזדמנות עבורכם לעזור לנו וליטול חלק במלאכת הקודש!

פורסם בערוץ 7 >> https://www.inn.co.il/news/529809

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה