בנצי גופשטיין פנה לאגודה להתנדבות והתריע מסכנת התבוללות

בנצי גופשטיין פנה לאגודה להתנדבות והתריע מסכנת התבוללות

בנצי גופשטיין פנה לאגודה להתנדבות והתריע מסכנת התבוללות

האגודה להתנדבות מפעילה מיזם ל"העמקת וחיזוק הקשרים בין האוכלוסייה הערבית ליהודית". יו"ר ארגון להב"ה: "שפשפתי את עיניי".

י"ז אלול תשפ"א

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין שיגר מכתב ליו"ר 'האגודה להתנדבות' ירון לוץ, בעקבות מיזם להעמקת הקשרים בין האוכלוסייה הערבית ליהודית בחסות 'האגודה להתנדבות'.

גופשטיין התריע בפני לוץ על סכנת התבוללות, והציע להעניק לבנות השירות הלאומי "סדנאות על סכנת ההתבוללות, גאווה יהודית וזהות יהודית".

מדובר במיזם חדש שמפעילה 'האגודה להתנדבות' יחד עם עמותת 'ביחד ערבים זה לזה' של יוסף חדאד, הכולל 10 מפגשים ושמטרתו "העמקת וחיזוק הקשרים בין האוכלוסייה הערבית ליהודית".

"הפנו את ליבי בנות המשרתות בשירות לאומי על פרסום שיצא בדף הפייסבוק שלכם עם הכותרת 'ביחד ערבים זה לזה'", כתב גופשטיין במכתבו. "לא, אין הכוונה שם למשמעות האמיתית של המשפט: 'כל ישראל ערבים זה לזה'. אלא: 'הזדמנות להכיר מקרוב את התרבות והמורשת הערבית. במטרה לחזק את הקשרים בין האוכלוסיה הערבית והיהודית'".

"שפשפתי את עיניי לראות האם אני רואה נכון, אולי מדובר באתר של מפלגת מר"ץ או שלום עכשיו, אך לא, מדובר בדף הפייסבוק של האגודה להתנדבות שמיטב בנותינו משרתות שם שירות לאומי", ציין.

"לצערי אנחנו בארגון להב"ה בכל שנה מקבלים עוד ועוד מקרים של בנות שירות לאומי שהכירו והתאהבו עם ערבים במהלך השירות הלאומי, גם השנה היו מספר מקרים כאלה, גם השנה היתה נערה שקיבלנו מידע שהיא רוצה להתאסלם בעקבות קשר שהתחיל בשירות לאומי בבית חולים", כתב. "רק בשבוע שעבר הגיע לקיצו משפט של גירושים בין בת שהכירה ערבי בשירות הלאומי, התאסלמה והתחתנה ורק לאחר מספר שנים בסיוע של ארגון להב"ה היא הצליחה לשוב ליהדות ולהתגרש".

המיזם של האגודה להתנדבות

"הייתי מצפה שלקראת הימים הנוראים תקיימו סדנאות להכרת המורשת היהודית, ללמוד על החשיבות של ההפרדה וההבדלה בין ישראל לעמים, ללמוד על סכנת ההתבוללות. לדעת מי אנחנו עם ישראל ומה הייחוד שלנו", אמר.

"אין צורך להאריך על האיסור הגדול של ההתבוללות והטמיעה, שהתורה וחז"ל כל כך הרחיקו והזהירו מהדבר הזה. אני רוצה להאמין שמדובר בשגגה, ויו"ר האגודה להתנדבות ושאר חברי הוועד לא מכירים ולא יודעים על התוכנית הזאת. אנחנו בארגון להב"ה נשמח להעניק לבנות סדנאות על סכנת ההתבוללות, גאווה יהודית וזהות יהודית", כך יו"ר ארגון 'להב"ה' בנצי גושפשטיין.

מהאגודה להתנדבות נמסר בתגובה: "האגודה להתנדבות מפעילה תוכניות רבות להתנדבות ולחיזוק החוסן החברתי-אזרחי במדינת ישראל מעבר לשירות הלאומי. הפעילות הזו אינה קשורה לפעילות השוטפת של השירות הלאומי או למתנדבי השירות הלאומי של האגודה להתנדבות. מטרת התוכנית הזו היא חיזוק הכוחות החיוביים בחברה הערבית אשר תומכים במדינת ישראל ובחיילי צה"ל, ובמסגרת הזו נוצר שיתוף הפעולה עם עמותת ביחד ערבים זה לזה בראשות יוסף חדאד, ערבי נוצרי ששירת בצבא ופועל בעולם לתמיכה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

יוסף חדאד, מנכ"ל 'ביחד ערבים זה לזה', מסר: "אנחנו גאים לקדם תוכנית משותפת עם האגודה להתנדבות שכוללת סדרת מפגשים בין צעירים יהודים וערבים כאשר דרך היכרות הדדית, פעילויות מגוונות ושיח משותף על הנושאים הכי בוערים נוכל לבנות גשר לחיים משותפים בחברה הישראלית. כולנו אזרחי המדינה וחיים כאן יחד וצו השעה הוא לפעול לקירוב בין אזרחי המדינה היהודים והערבים".

לדבריו, "במקום להסית נגד ערבים ולכנות מיזם לחיים של שותפות בפסיפס הישראלי כ'סכנת התבוללות', כדאי שבנצי גופשטיין יחפש כותרות במקום אחר. אנחנו מעדיפים להתמקד בעשייה חיובית, לגשר על פערים ולהילחם בגזענות בישראל. אגב, גם בחברה הערבית יש מיעוט שדוגל בבדלנות ותוקף אותנו על המיזם הזה".

"אני גאה להוביל את עמותת ביחד ערבים זה לזה, עמותה ערבית ישראלית של צעירים שמחוברים לזהות הערבית ולזהות הישראלית שלהם, וכשקיצוניים משני הצדדים תוקפים אותנו אני יודע שאנחנו בדרך הנכונה", כך יוסף חדאד, מנכ"ל 'ביחד ערבים זה לזה'.

 

פורסם בערוץ 7 >> https://www.inn.co.il/news/503069

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה