בעקבות החשיפה: שר הרווחה הורה לשקול סגירת הוסטל

בעקבות החשיפה: שר הרווחה הורה לשקול סגירת הוסטל

בעקבות הפרשה שנחשפה בקול היהודי שר הרווחה חיים כץ הורה למנכ"ל המשרד לזמן את הנהלת ההוסטל לשימוע ולשקול לסגור את המקום

בעקבות חשיפת הקול היהודי אודות התנהלות הוסטל בית קשת בראשון לציון, הכנסת ערבים ובדואים לבקר את הקטינות, והתנהלות שערורייתית לאחר אונס קטינה בידי צעירים בדואים, הורה שר הרווחה חיים כץ לשקול לסגור את המקום.

במענה לפנייתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' יו"ר האיחוד הלאומי, אשר ביקש מהשר כץ לבחון את התנהלות המוסד, השיב שר הרווחה כי הורה על מספר פעולות.

במכתב ששלח למנכ"ל משרד הרווחה ד"ר אביגדור קפלן הורה השר כץ כי גורמי המקצוע במשרד הרווחה יגישו תלונה למשטרה על התנהלות ההוסטל.

"אבקשך לפעול בהקדם אל מול משטרת ישראל וגורמי האכיפה האמונים, לרבות דיווח אודות המקרה והגשת תלונה במשטרה על ידי המשרד", נכתב.

"כמו כן, אבקש לזמן לשימוע את הנהלת הוסטל "בית קשת" ולברר מדוע המקרה לא דווח על ידם כנדרש בחוק. במידה וימצא דופי בטיפול הנהלת ההוסטל ובהתנהלות המפעיל יש לשקול סגירת המקום לאלתר", כתב השר כץ.

הבוקר (ב') פורסמה הפרשה הבוקר בתכניתה של קרן נויבך ברשת ב' על ידי כתבת כאן חדשות ורד פלמן. פלמן אף חשפה כי המשטרה הורתה לפתוח בחקירה נגד ההוסטל על מנת לברר מה התרחש במקום ולפתוח בהליכים במידה והדבר ידרש.

כפי שחשפנו בשבוע שעבר בקול היהודי, קטינה בת 13 נאנסה בידי בדואים בזמן שברחה מהוסטל בית קשת בראשון לציון בו שהתה בצו בית משפט.

מה שהתברר הוא שמנהלת המוסד מכניסה מפעם לפעם צעירים ערבים ובדואים לבקר את הקטינות וזאת למרות שהיא מודעת לכך שהללו מנצלים אותן ופוגעים בהן. המנהלת הסבירה כי האירוח של הקטינות בהוסטל הוא כחלק מהכנה שלהם "לחיים זוגיים עצמאיים".

בנוסף עלו טענות קשות על התנהלות המוסד לאחר היוודע דבר האונס.

בעקבות פניית הקול היהודי הודיע משרד הרווחה כי פתח בבדיקת עומק כנגד המוסד וכאמור שר הרווחה חיים כץ התערב גם הוא בנושא.

מקור הקול היהודי: https://bit.ly/2F8Qoxy

מקור הקלטה: https://www.kan.org.il/item/?itemid=48835

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה