בעקבות החתונה המעורבת: משמרות מחאה

בעקבות החתונה המעורבת: משמרות מחאה

ארגון להב"ה מחפש עובדים קבועים שיעמדו עם שלטים ליד אולם 'שמש אדומה' בראשון לציון, שבו התקיימה חתונת זוג מעורב. "נרתיע אנשים כדי שלא יתנו במה לדברים האלה"

אבי איצקוביץ'   

אולם השמחות "שמש אדומה" בראשון לציון עלול לשלם מחיר כבד בעקבות החלטתו לקיים את חתונתם של הזוג הערבי-יהודי, מחמוד ומורל. מתנדבי ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ ישראל), מתכננים להקים משמרת מחאה קבועה בכניסה לאולם, כדי לשכנע אנשים שלא לחגוג במקום.

לפני כשלושה שבועות סערו הרוחות בארץ לאחר שפורסם על מורל ומחמוד, זוג מעורב שהחליטו להינשא. המקרה אירע במהלך 'צוק איתן', מה שהוסיף לאמוציות

הלאומניות. מספר הטלפון של מחמוד הופץ בקרב כמה קבוצות ובראשן להב"ה, ותוך כמה שעות הוצף המכשיר שלו במאות שיחות טלפון והודעות.

 

מחמוד לא חשב שהמצב עלול להגיע לרתיחה ואמר ל'ידיעות ראשון' שהוא מאמין שהמהומה תירגע תוך יממה. בניגוד לתחושותיו, ביום חתונתו הוא נאלץ להסתייע במאות שוטרים שהשגיחו שהחתונה תעבור בשלום. במהלך החתונה הפגינו מחוץ לאולם מאות פעילים, רובם שייכים לארגון להב"ה בראשותו של בנצי גופשטיין, וקראו קריאות בגנות בני הזוג, הערבים והאיסלאם.

כעת מתברר שהאירוע רחוק מלהסתיים. בימים האחרונים הופצו הודעות בקבוצות הוואטסאפ הרלוונטיות, ובהן דרישה לגיוס יהודים לעבודה קבועה בכניסה לאולם "שמש אדומה". דרישות התפקיד: לעמוד עם שלטים ולשכנע את בעלי השמחה שלא לחגוג אותה שם. בהודעה גם צוין שהשכר הוא 30 שקל לשעה.

גופשטיין: "אנחנו נעדכן כשזה יתחיל. אנחנו מתכננים לעשות זאת בשל העובדה שהם נתנו למחמוד מקום להתחתן. אנחנו מתכננים להרתיע אנשים כדי שלא יתנו במה לדברים האלה. דיברנו עם בעל האולם והזהרנו אותו שזה מה שנעשה. אנחנו עושים את שלנו וזה לא מעניין אותי אם הוא חושש, אבל לפי מה שהבנתי זה מפריע לו. לא אכפת לי שזה עלול לפגוע לו בפרנסה, אמרנו לו שזה מה שיהיה".

אתם עדיין עוקבים אחרי בני הזוג מחמוד ומורל?

"יש לנו אנשים שעוקבים. היא יודעת שיש לה למי לפנות".

 

באולם 'שמש אדומה' בחרו שלא להגיב לדברים.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4566860,00.html

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה