בעקבות היתרי השהייה הממושכים לפועלים הפלסטינים: עלייה בכמות מקרי ההתבוללות וההטרדות

בעקבות היתרי השהייה הממושכים לפועלים הפלסטינים: עלייה בכמות מקרי ההתבוללות וההטרדות

כמה חודשים לאחר פרוץ משבר הקורונה, נאסרה כזכור חזרתם של פועלים פלסטינים לבתיהם בשטחי הרשות הפלסטינית, ומעסיקיהם קיבלו היתר לאפשר את מגוריהם של הפועלים למשך תקופה ארוכה בישראל. בעקבות ההיתר, שהו בחודשים האחרונים בישראל עשרות אלפי פועלים פלסטינים. בארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש), מדווחים כי מאז הענקת היתרי השהייה הממושכים, חלה עלייה משמעותית בכמות ההטרדות של נשים יהודיות מצידם של הפועלים הפלסטינים.

לדבריו של יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, "הגיעו אלינו פניות מעשרות ערים ברחבי הארץ – ירושלים, בני ברק, בית"ר עלית, באר שבע ועוד. מכל הפניות עלתה תמונת מצב קשה ביותר: המעסיקים שוכרים עבור הפועלים הערבים דירות בתוככי ריכוזים יהודים באותן ערים, ובמקרים רבים מאפשרים להם אף ללון באתרי הבנייה בהם הם עובדים. הפועלים משוטטים ברחובות גם בשעות הלילה המאוחרות, ומטרידים נשים יהודיות הנמצאות בקרבתן. למרות פניות רבות מצד התושבים גם למשטרה, לא נעשה בנושא דבר".

גופשטיין מוסיף ומספר כי "רק השבוע התקשר אליי אב חרדי מבני ברק וסיפר לי בדמעות כי הוא גילה שהבת שלו התחילה להסתובב עם אחד מהפועלים, ערבי מאיזור גוש עציון, שהתגורר בחודשים האחרונים בדירה בבני ברק. במקום לדאוג לשלומם וביטחונם של הבנות שלנו, ממשלת ישראל דואגת לפרנסה של האויבים שלנו, ולא לוקחת בחשבון את ההשלכות הקשות שיש למחדל הזה".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה