בר מצווה לילד שארגון להבה הצילו

בר מצווה לילד שארגון להבה הצילו

נער בן 13 הוכנס בעול תורה ומצוות. הנער יצא יחד עם אמו מכפר ערבי בסיוע של ארגון להב"ה לפני כשמונה שנים, ולאחר מאמצי שיקום לא פשוטים, הגיעו בארגון ובמשפחה לרגע המרגש.

"להוציא אשה  מכפר זה מורכב", סיפרה ענת גופשטיין מלהב"ה.

"היציאה זה שלב ראשון, השיקום של אישה עם ילדים זה החלק הקשה, והוא קשה מאוד. לצערי יש בנות  שנשברות, גם אמו של הילד כמעט שהתייאשה, שנשברה ורצתה לחזור לכפר, אבל אנחנו לא נתנו לה להישבר. אהבנו אותה ואת הילדים, נקשרנו אליהם ועטפנו אותם. עשינו הכול על מנת שהיא תשאר איתנו ולא התייאשנו ממנה לרגע. כי בעם ישראל יש ערבות הדדית. עם ישראל זה משפחה אחת גדולה".

גופשטיין מתארת את הרגעים של הבר מצוה היום. "היום ראינו שהמאמצים המרובים שעשינו לא היו לשווא. כשילד כזה אומר: "אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו", "והבדילנו מן הטועים" הדמעות בעיניים והתרגשות גדולה. הרגע הזה היה שווה את כל המאמץ, ונתפלל שכמו  שזכינו לחגוג לו את בר המצווה, בעזרת ה' נזכה ללוות אותו בחופה", היא אומרת.

 

"החיים אחרי הכפר אינם קלים", מסבירה גופשטיין. "השינוי קשה בעיקר לדור השני עם הזהות החצויה. הדור השני להתבוללות הוא דור מורכב, בין שני עמים, בין שני תרבויות מתנגשות. בעיה דתית ולאומית, מבחינתם זה ממש לישון עם האויב.

כשהילד הזה היה קטן, בשבוע הראשון לחילוץ, הוא ראה חיילים והתחיל לזרוק עליהם אבנים", היא מספרת. "ברוך ה' הילד הזה גדל כיהודי והוא מרגיש חלק מעם ישראל. אך מי שחושב שאין גבול לאהבה לא רואה את המורכבות והסבל של הדור השני".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה