בת 12 מבני ברק אצל ערבים במזרח ירושלים

בת 12 מבני ברק אצל ערבים במזרח ירושלים

בת 12 מבני ברק אצל ערבים במזרח ירושלים

בת 12 מבני ברק נעדרה בסוף השבוע ונמצאה בידי המשטרה במזרח ירושלים. לקול היהודי נודע כי הילדה מנוצלת בידי ערבים במשך חודשים

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה אב תשע"ח – 17:36 06/08/2018

סיפורי הניצול של בנות יהודיות בידי ערבים אינם חדשים, ובקול היהודי נחשפה התופעה בצורת מורחבת בחודשים האחרונים, אולם המקרה המדובר הוגדר גם בידי ארגוני הטיפול הקשורים אליו כאחד המקרים הקשים והמזעזעים בהם נתקלו.

מדובר בילדה בת 12 בלבד, שאמורה היתה להיות השנה בכיתה ו', מבני ברק, הנמצאת בקשר עם ערבים במשך מספר חודשים. לקול היהודי נודע כי לפני מספר חודשים אף אותרה הילדה בחברתם של פועלים ערבים בשנות ה-40 העובדים בעיר, ולטענת המשפחה המשטרה לא עשתה דבר בעניין.

בסוף השבוע האחרון דווקא פעלה המשטרה בצורה מהירה ויעילה יחסית. ביום חמישי בלילה נעדרה הילדה מביתה, ובני המשפחה הגישו תלונה. לאחר פעילות של המשטרה שכללה אמצעים טכנולוגיים, אותרה הילדה באזור שער שכם בירושלים, לאחר שעל פי החשד היתה בחברתם של ערבים יחד עם חברה יהודיה נוספת, קטינה גם היא.

רשויות הרווחה מעורבות במקרה, אך ביקשו שלא למסור תגובה למקרה בשל צנעת הפרט, וכך גם המשטרה. בארגון להב"ה המלווה את המשפחה קוראים לרשויות להתעורר ולהבין את היקף וחומרת התופעה.

"שוב אנו רואים את הזלזול של המשטרה לנוכח ניצול קטינות בידי ערבים, ואת ההתערבות שלהם בסוף השבוע ברגע האחרון, למרות שהיו צריכים לעצור את הדבר הזה הרבה קודם", אומרת בתגובה לקול היהודי ענת גופשטיין מלהב"ה ביחס להימשכות הקשרים של הילדה עם ערבים ללא התערבות הרשויות.

"זה כואב שפעמים רבות להורים אין מענה מצד הרווחה והמשטרה. הגיע הזמן להפסיק את החרפה ולפעול למען כבוד הבנות המסכנות האלה. מדינה שמדברת על זכויות אדם לא יכולה לאפשר את התופעה הבזויה הזאת.
אנו בארגון להבה נמשיך להלחם על כבודן של בנות ישראל ולתת מענה לבנות ולמשפחות".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה