גלית נעדרת מעל חודש – "מדובר בחיים של נערה"

גלית נעדרת מעל חודש – "מדובר בחיים של נערה"

גלית נעדרת מעל חודש – "מדובר בחיים של נערה"

קטינה בסיכון נעדרת מעל חודש וקיים חשש לחייה. בהיעדרות הקודמת נמצאה בכפר ערבי. בני משפחתה לקול היהודי: "שיתחילו להתייחס לדברים האלו ברצינות"

  • אלחנן גרונר
  • י"ז תשרי תשפ"א – 21:34 05/10/2020

המשטרה פרסמה היום (ב') בפעם השלישית אודות היעדרותה של הקטינה גלית זהרי בת ה-17. זהרי נעלמה לפני כחודש. היא אמורה לשהות בצו בימ"ש במעון נעול אך כמו רבות מהקטינות שנמצאות במוסדות כמו מסילה וצופיה היא נעדרת, ולא בפעם הראשונה.

בני משפחתה ששוחחו עם הקול היהודי הביעו דאגה רבה לגלית וכך כך גם גורמים במשטרה שקבעו כי קיים סיכון ממשי לחייה. לקול היהודי נודע כי בהיעדרות קודמת לפני כחצי שנה נמצאה זהרי בידי המשטרה במזרח ירושלים. כתב הפלילים של חדשות 13 יוסי אלי אף ציין כי במשטרה מעריכים שהיא נמצאת ביהודה ושומרון באחד הכפרים.

בארגון להב"ה המסייע לבני המשפחה מזכירים את מותה של הקטינה מרים פרץ ז"ל שנעדרה בנסיבות דומות ונמצאה ללא רוח חיים בביתו של ערבי מבוגר מבית צפפא שסיפק לה סמים קשים מהם מצאה את מותה. "אנחנו מקווים שהרשויות יפעלו לפני שיהיה מאוחר מדי חלילה", אמרה ענת גופשטיין מלהב"ה לקול היהודי.

קרובת משפחתה של הקטינה פנתה בשיחה לקול היהודי לרשויות ודרשה כי הגורמים הרלוונטיים יתעוררו.

"אנחנו רוצים שיתחילו לקחת את העניינים לידיים ולהתייחס לדברים הללו ברצינות. מדובר בנפש, בחיים של נערה בת 17 שלא חטאה ולא עשתה רע לאף אחד. הדבר היחיד הגרוע שעשתה זה להיות "נערה בסיכון" נערה שחוותה ילדות לא פשוטה. זו לא פעם ראשונה ולא שניה ולא עשירית שהיא בורחת. ואם היא בורחת שוב ושוב כנראה זה בגלל שרע לה ויש לא מצוקה אז שהרשויות יתעוררו ויעשו משהו".

כפי שחשפנו בתחקיר הקול היהודי, כ-60% מהקטינות בסיכון ברחו או נעדרו לפחות פעם אחת מהמוסד בו שהו. יש להבין כי מדובר בקטינות בסיכון גבוה שנמצאות תחת אחריות המדינה בצווי בית משפט.

מרבית הקטינות מנוצלות בזמן ההיעדרות בידי גורמים עברייניים, רובם ערבים, שכן הן נמצאות בדרך כלל בבריחה מהרשויות, ובית לחזור אליו בדרך כלל אין להן. התנאים הקשים במוסדות ובראשן מוסד מסילה שנמצא תחת ביקורת חריפה ביותר של מבקר המדינה, גם הם תורמים לרצון של הקטינות לברוח מהמוסדות.

במשטרה הביעו לא פעם תסכול מכך שקטינות שמאותרות חוזרות למוסד אך לעיתים כבר למחרת נעדרות שוב. גם במקרה הנוכחי מדובר בקטינה המוכרת מהיעדרויות קודמות.

בלהב"ה קוראים למדינה לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לטיפול בקטינות בסיכון. "אנו קוראים למדינה לקחת אחריות על הבנות", אומרת ענת גופשטיין. מדובר בנערות בסיכון גבוה שמנוצלות על ידי ערבים. הן בורחות מהמוסדות שאמורים להגן עליהן ואין  מי שדואג להן ושיחפש אותן. הגיע הזמן לחשב מסלול חדש בטיפול בנוער בסיכון".

 

מקור: https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%AA_%D7%A0%D7%A2%D7%93%D7%A8%D7%AA_%D7%9E%D7%A2%D7%9C_%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9_-__%D7%9E%D7%93%D7%95%D7%91%D7%A8_%D7%91%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%9C_%D7%A0%D7%A2%D7%A8%D7%94_

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה