האם והילדים חזרו מהרובע המוסלמי ליהדות

האם והילדים חזרו מהרובע המוסלמי ליהדות

אחרי כמה שנים במחיצת ערבי במז' ירושלים, חזרו א' וילדיה הקטנים לחיק היהדות. בנצי גופשטיין: "לפני החגים א' קיבלה סוף סוף את הגט".

בני טוקר, פרסום ראשון: ה' בתשרי תשע"ג, 21/09/12 08:35

להאזנה לראיון

בנצי גופשטיין יו"ר ארגון להב"ה, מספר לערוץ 7 על חזרתה של א' ושני ילדיה הקטנים ליהדות לאחר ששהתה מספר שנים במחיצת ערבי במזרח ירושלים, "לאחר הרבה מאמצים א' ושני הילדים, בני שלוש וחמש חוזרים אלינו. היא סבלה מאוד מבעלה הערבי ועברה לאחרונה למעון לנשים מוכות".

א' שמעה על ארגון להב"ה בזכות חברתה הטובה, שעברה תהליך דומה וזכתה בימים האחרונים להקים בית נאמן בישראל, "אותה חברה שוקמה אצל הרבנית ברנס במדרשה והיא זכתה להתחתן עם יהודי לפני החגים, היא סיפרה לא' עלינו, וככה הצלחנו לעזור לה".

גופשטיין מציין שבית הדין הרבני לא יכול היה לעשות את ההשבה ליהדות כל עוד האישה לא מקבלת גט בבית הדין המוסלמי, "על פי החוק הישראלי, ברגע שאישה יהודייה נישאה לערבי ונרשמת כמוסלמית בתעודת הזהות, היא חייבת להתגרש מהערבי בבית הדין שלהם רק כך היא תוכל לחזור ליהדות. על פי ההלכה גם בלי זה היא נחשבת ליהודייה אבל בית הדין הרבני מחויב גם לחוקי המדינה. היה לנו קשה מאוד להשיג את הגט מבית הדין המוסלמי, ורק לאחר שהערבי קיבל פיצוי הולם הוא נאות לתת לה את הגט".

 

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/244383

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה