הגיע הזמן שנפסיק להיות עבדים

הגיע הזמן שנפסיק להיות עבדים

הגיע הזמן שנפסיק להיות עבדים

בגלל פחד מהגויים, הפכנו להיות עבדים להם בדעתנו ובנפשנו, וכמידה כנגד מידה אנחנו סופגים את העונש של עבד נרצע: "ועבדו לעולם"

בפרשה שלנו אנחנו למדים על כלל יסודי בתורה ובכל מערכת היחסים שלנו עם הקב"ה:  "כי לי בני ישראל עבדים". על פסוק זה אמר רבן יוחנן בן זכאי: "מה נשתנה אוזן מכל אברים שבגוף [שהיא נרצעת]? אמר הקב"ה: אוזן ששמעה קולי על הר סיני בשעה שאמרתי 'כי לי בני ישראל עבדים' ולא עבדים לעבדים, והלך זה וקנה אדון לעצמו, ירצע".

אסור לנו להיות עבדים לבני אדם! אנחנו עבדים של הקב"ה, ושלו בלבד. ומי שבוחר להיות עבד לעבד – מגיע לו עונש של עבד נרצע – 'ועבדו לעולם'!

מי שלוקח לעצמו אדון בשר ודם, משום שהוא מפחד ממנו וסומך עליו ונשען על כוחו וחסדו – הרי הוא כופר בקב"ה, באדון האדונים. ולא רק זה, אלא הוא מחלל את ה'.

זאת הבעיה הגדולה שלנו ושל ממשלת ישראל, וזה מקיף את כל המציאות שלנו. בגלל פחד מהגויים, הפכנו להיות עבדים להם בדעתנו ובנפשנו, וכמידה כנגד מידה אנחנו סופגים את העונש של עבד נרצע: "ועבדו לעולם".

ביום חמישי שעבר, הגעתי לאחר הפיגוע הנורא לעיר אלעד. הגעתי, כי כאב לי על הרצח הנורא. ומי שכואב לו,  צריך לצעוק ולמחות. הגעתי, כדי להעביר את המסר של "מפטרים היום את המחבל של מחר". הגעתי, כדי לזעוק שדם יהודי אינו הפקר.

במקום הפיגוע היו עשרות ששמעו וזעקו, כי גם להם כאב, כי יש להם רגש יהודי בריא. אך היה שם אחד, ליצן בלבוש חרדי שהכתיר את עצמו ל'אדמו"ר', אשר צעק עלי, שהפיגוע קרה בעקבות העליה של יהודים להר הבית, בעקבות זה שעברתם על האיסור הנורא של "אסור להתגרות באומות העולם". איסור שכמובן אינו קיים, לא היה ולא נברא.

אם אותו ליצן היה מייצג רק את עצמו, מילא. הבעיה, שהוא אומר בקול את הדבר שהרבה חושבים. אנחנו מתנהגים כעבדים, ולא עבדים רגילים, אלא עבדים של עבדים. כאשר מישהו בעזה מצייץ ומזהיר את ישראל, מדינת ישראל ממהרת להודיע, שהיא לא התכוונה לחסל אף אחד. (אגב, גם לו נניח שמסיבה כלשהי מישהו בממשלה חושב שלא משתלם כעת לחסל את סינוואר – מאיפה הטימטום הגדול לומר את זה בקול, שיהיה רגוע. מה אכפת ל'גורמי הבטחון' שקצת ישקשק ויחוש לעורו, וכך יהיה לו פחות זמן לתכנן פיגועים?). כאשר עבאס מבקש את הבעלות על הר הבית, רצים אצים להיפגש אתו, והנשיא מצהיר שחייבים להתחשב בערבים על הר הבית. כאשר ערבים משתוללים בירושלים ובדרום ומניפים את הדגלים של בחמאס בהר הבית ועל גבי רכבים של המשטרה והצבא, אנחנו לא עושים כלום.

רכבים משוריינים של הצבא 'מכילים' זריקות אבנים ובקבוקי תבערה, ואינם מגיבים לאותם הפורעים.

ועבור רווח של כמה שקלים – ממשיכים להעסיק אוייבים.

הבנות שלנו מנוצלות על ידי אויייבים, שמטרתם היא להשפיל את עם ישראל, ואנחנו רואים ושותקים.

כל ההתנהלות הזו היא התנהלות של עבדים נרצעים. ככה בטוח לא ננצח. עלינו לקום מהשיפלות, לזרוק את השאריות של הגלות, להוציא את הגלות מתוכנו ולהצהיר – אנחנו עבדים של הקב"ה ושלו בלבד, ואיננו עבדים לעבדים. זה מתחיל בראש, בתפיסה, בהנחות היסוד. כי לי בני ישראל עבדים! ולא עבדים לעבדים.

רק כך נצליח להביא את הגאולה השלימה בקרוב!

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה