ההתנכלות של פייסבוק למשפחת גופשטיין

ההתנכלות של פייסבוק למשפחת גופשטיין

דיון ראשון התקיים הבוקר (רביעי) בבית המשפט המחוזי בתל אביב בנוגע לתביעה שהגיש יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, כנגד חברת פייסבוק. גופשטיין תבע לפני כשנה את פייסבוק בעקבות סגירת חשבונו האישי ומידורו מהרשת החברתית.

במהלך הדיון אמרו נציגי פייסבוק כי החסימה של גופשטיין לא נבעה בגלל אמירה ספציפית שלו, אלא בגלל דעותיו האישיות ומשום שלטענתם ארגון להב"ה הינו ארגון שנאה. לדבריהם, למר גופשטיין אין מקום בפייסבוק, למי שמדיר על בסיס גזע, לאום ודת.

במקביל, החל מאתמול נחסמו חשבונות הפייסבוק של שניים מבניו של גופשטיין, וכן נמחקו תמונות ופוסטים שונים מחשבונות של ילדים נוספים ומחשבונה של אישתו. בעקבות כך החליטו בני המשפחה לצרף לתביעה גם את בנם הצעיר, שאתמול סגרה גם לו פייסבוק את החשבון.

חשבונו של הבן נסגר לאחר שהעלה אתמול לחשבון הפייסבוק שלו תמונה משמחה משפחתית שנערכה בתחילת השבוע, בה מופיע בין היתר גם אביו. לדברי המשפחה, נמחקו להם מאתמול גם פוסטים שונים בהם שמו של בנצי או תמונתו כלל לא מופיעים בהם.

בנצי גופשטיין הגיב לטענותיהם של פייסבוק בדיון ואמר "פייסבוק מאשימה אותי בפעילות של גזענות, אבל הם אלו שמתנהגים באמת בגזענות. כבר ראינו איך בעבר פוסטים בעד מדינת ישראל נמחקו בעוד שפוסטים נגדה נשארו. פייסבוק היא זאת שבאה עם דעה קדומה ואנחנו נמשיך להילחם שיאפשרו גם לנו את חופש הביטוי"

בנוגע לסגירת החשבונות ומחיקת התמונות והפוסטים של בני משפחתו הוסיף גופשטיין "ההתנכלות של פייסבוק לילדיי זהו ניסיון נואש של החברה לאיים על משפחתי לקראת הדיון הבוקר בבית המשפט. אם אין סיבה לסגירת החשבון שלי, קל וחומר שאין סיבה לפגוע בבני משפחתי שבכלל לא קשורים לזה."

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה