הטרור שלא מדברים עליו

הטרור שלא מדברים עליו

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

הטרור שלא מדברים עליו

גניבות בלתי פוסקות של אמל"ח מבסיסי צה"ל, פריצות חוזרות ונשנות לבתים, ירי ברחובות, תרבות נהיגה פראית ומסוכנת במכוון – הפשיעה והטרור של הבדואים בדרום הארץ נמצאים לאחרונה במוקד של סדר היום הציבורי, ויש לברך על כך. אמנם הנושא עלה לכותרות בעקבות סדרה של אירועים מחרידים במיוחד שאירעו לאחרונה, אך העיקר שעלה.

במאמר זה, אתייחס לעוד תופעה נחרבת נרחבת, ארוכת שנים, שמתרחשת בהיקפים מבהילים באיזור הנגב, אך לא רק שם. שגם בסיקור האירועים האחרונים, זכתה להתייחסות מינורית ולא משמעותית: הטרדות על בסיס יומיומי של נשים יהודיות בידי בדואים. שוב, הטרור הלאומיני.

כן כן, הגיע הזמן לזנוח את הפוליטיקלי קורקט, ולקרוא לילד בשמו. אין יום בו לא מגיעות למוקד הפניות של ארגון להב"ה תלונות על עוד צעירה יהודייה שבדואי נגע בה כשבילתה עם חברות בקניון בבאר שבע, ועל עוד אישה שקבוצת בדואים שרקו לה כשעברה לידם. וזו, רבותיי, כמו שאר תופעות הפשיעה מצידם של הבדואים – ממש לא תופעה חדשה. לפני 5 שנים, פרסמתי מכתב מזעזע ששלחה אליי חיילת, בו היא קבלה על כך שהבסיס בו היא משרתת הפך להיות, עבורה, מקום בו היא חוששת לשהות בו. וכך היא כתבה: "אני מפחדת להתהלך בבסיס שלי, אני חוששת לחיי, היום הם משכו את חברה שלי ביד ואמרו: עד שלא תתני מספר לא נשחרר לך את היד, וכל זה ממשיך כרגיל, הערות יומיות. אני לא מבינה למה צה"ל, מקום שאמור להיות בטוח, הופך לאויב שלי ושל הבנות?" הפנייה הזו, אמנם טופלה על ידינו לאחר פנייה ללשכת סגן שר הביטחון דאז, אך שלא יהיה לכם ספק: עד שמדינת ישראל לא תחליט לשים סוף לטירוף הזה, בו הבדואים רואים ביהודיות כלי לסיפוק יצריהם, זה לא ייפסק.

 

אירועי התקופה האחרונה גם מעידים שהם לא בוחלים בשום אמצעי: ילדה בת 10 בלבד, נאנסה באכזריות על ידי אחד משלושה בדואים שפרצו לביתה (אירוע שבשגרה). האונס הזה זעזע מדינה שלמה, ורבים תהו איך הגענו למצב הזה. כולנו גם צפינו בדברים הכואבים של אב הילדה, שאמר כי גם לו היה רואה את הזוועה מתרחשת לנגד עיניו, הוא לא יכול היה לעשות דבר כדי להגן על ביתו – כי אם היה נוקט בפעולה כלשהי, היה צריך לנהל כעת משפט ארוך, בו הוא הנאשם.

 

אנו בארגון להב"ה, כאבנו כמו כל עם ישראל את האונס המזעזע, אך לא הופתענו. לא הופתענו כי אנו יודעים שה"דו קיום" שיש הטוענים ששורר בנגב, הוא פיקציה אחת גדולה. מי ייתן ונבחרי הציבור שייבחרו לכנסת בעוד כשלושה שבועות, ישכילו לשים סוף להפקרה של בנות ישראל.

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה