הילדים והילדות שלנו – ספרי תורה מבשר ודם

הילדים והילדות שלנו – ספרי תורה מבשר ודם

הילדים והילדות שלנו – ספרי תורה מבשר ודם

יהודים טובים שרוצים לעשות זיכרון לקרוביהם, משקיעים את הכסף באנדרטאות של בניינים, בעוד שבאותו הכסף היה אפשר להציל נשמות כפשוטו

יש מעשה נפלא בירושלמי, עם לימוד מוסר חשוב מאוד. וכך מובא בירושלמי (שקלים מ"ט. בתרגום לעברית): "רבי חמא בר חנינא ורבי הושעיה היו מטיילים באלו בתי כנסת של לוד. אמר רבי חמא בן חנינא לרבי הושעיא: כמה ממון שיקעו אבותי כאן! אמר לו: כמה נפשות שקעו אבותיך כאן? לא היו בני אנוש שילמדו בתורה". רבי חמא התפאר בבתי הכנסת ובתי המדרש המפוארים שהקימו אבותיו בלוד, ענה לו רבי הושעיא: כמה דם מושקע באותם בתי כנסת, שהרי היה אפשר עם אותו כסף לפרנס את לומדי התורה ולא לפאר את הקירות, וכמה מתו או סבלו מחוסר כל…"

אני נזכר במאמר הנוקב הזה כל פעם שאני רואה בניני פאר, או כאשר בפתיחת ההיכל אני רואה ספרי תורה מפוארים שנמצאים בארון בית הכנסת, אך לא משתמשים בהם, חוץ מפעם אחת בשנה במקרה הטוב.

יהודים טובים שרוצים לעשות זיכרון לקרוביהם, משקיעים את הכסף באנדרטאות של בניינים, בעוד שבאותו הכסף היה אפשר להציל נשמות כפשוטו. לעזור לאברכים, לסייע למשפחות ברוכות ילדים, ולהציל את בנות ישראל.

מי שמסתובב במרכזי הבילוי בלילי חמישי ובמוצ"ש, רואה עשרות בני נוער ממיטב המשפחות של הציבור הדתי-לאומי או החרדי, שמסתובבים לריק, כאשר הם עושים דברים שבבית הם לא היו מעלים על דעתם לעשות. לעיתים הם לא מוצאים את מקומם בבית, וכך הם נתונים לחסדים של כאלה שרוצים לנצל אותם. מצב זה הוא חמור עבור כלל הנוער שם, אבל ביחס לנערות ובנות – הדבר מסוכן שבעתיים. הן מועדות לניצול, ומגיעות למצבים קשים מאוד.

כל ילד וילדה כזאת הם קודש קודשים, יותר מספר תורה, שהרי הם עולם ומלואו. הרי לא מדובר רק על אותה בחורה, אלא על כל הילדים והמשפחה.

האם יש מקום יותר חשוב להשקיע בו ולהנציח את שם המשפחה יותר מהצלת הנערות הללו? האם יש מטרה חשובה יותר מזו?

יש בירושלים מספר מקומות חשובים מאוד שעושים עבודה נפלאה בנושא, אבל חסר מקום שנותן פתרון שינה מיידי לאותה נערה בכל שעה, בכל מצב, במרכז העיר, מקום בו היא יכולה לנוח, לאכול ולדבר, לקבל חיבוק חם מהמטפלת ולישון במיטה נוחה. המקומות הקיימים הם או ללא מקום שינה, או שיש מקומות שינה לבנות שכבר ממש במצב קשה מאוד, ובנות אחרות רק יכולות להתקלקל שם.

ברוך ה', יש מספר גופים שעוסקים בטיפול ובמניעה, שהתאחדו כדי למצוא מקום שינה לנערות הקדושות שלנו. לא רק שינה, אלא מקום שיתן להן ממש את היד האחרונה לפני שהן תגענה למצבים קשים.

תחשבו איזו זכות תהיה ליקיריכם אם בזכות הצדקה שלהם, בת לא תצא מכלל ישראל.

אם אתם מעוניינים להיות שותפים עמנו בהקמת המקום ולהקדיש חלק לעילוי נשמת יקירכם בעלות של ספר תורה – דברו איתי. 052-8693848.

 

פורסם בעלון השבת "מצב הרוח"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »