הלם בשומרון: צעירה חיה עם ערבי בתוך גבעה

הלם בשומרון: צעירה חיה עם ערבי בתוך גבעה

הסיפור שהושתק חודשים פורסם. צעירה יהודיה הכירה פועל בניין ערבי וחיה איתו באחת הגבעות בשומרון בלי ידיעת התושבים. לאחרונה ביתה עלה באש

סיפורי התבוללות בין ערבים ליהודיות אינם חדשים, ובארגון להב"ה מתריעים כבר שנים כי התופעה נמצאת גם בשירות הלאומי ואף בקרב בנות מישובי יהודה ושומרון, אולם נדמה כי הסיפור הבא חריג בכל קנה מידה.

הסיפור שהתרחש בשומרון הצליח להישאר מתחת הרדאר במשך זמן רב, ופורסם הערב (ד') בידי כתבת "כאן" כרמל דנגור.

במשך תשעה חודשים, מאז התגלה הסיפור, גם אנו בקול היהודי לא פרסמנו את פרטי הפרשה בכדי שלא לפגוע בצעירה ומשפחתה, אולם כעת ניתן לפרסם כי צעירה יהודיה שבנתה בית בו התגוררה באחת מגבעות השומרון, יצרה קשר עם ערבי מהכפר רנטיס שבאזור רמאללה, ובמשך חודשים התגוררה עמו בגבעה כשהיא מסתירה זאת מהתושבים.

באחד הימים התגלה הסיפור, הערבי נעצר על כניסה לישוב בניגוד לחוק אך שוחרר, והצעירה עוכבה לתחנת המשטרה ושוחררה גם היא. תושבי הגבעה, בה מקפידים על "עבודה עברית", הוכו בהלם.

לקול היהודי נודע כי השניים הכירו במסגרת עבודתו של הצעיר הערבי בבנייה בישובים בשומרון ובבנימין. לאחר שהסיפור התגלה עזבה הצעירה את הגבעה, ובינה לבין התושבים התגלעו חילוקי דעות קשים.

לדברי התושבים הצעירה פגעה בהם בדרכים שונות גם בהכפשות וגם בצורה פיזית ברכוש. לפני ארבעה חודשים עלה ביתה של הצעירה בלהבות, וזאת לאחר שכבר לא התגוררה בישוב. לטענתה מדובר בהצתה שנועדה לגרום לסילוקה המלא מהישוב בשל התנהלותה. הצעירה טענה עוד כי התושבים מנעו ממנה להשכיר את ביתה לאחר שעזבה את הישוב.

התושבים מצידם טוענים כי הם אלו שהביאו למקום חוקר שריפות ואף ניסו לכבות את הדליקה, וכי כל כיווני החקירה נבדקים כולל טענה שהבית הוצת לצרכי ביטוח.

יש לציין כי לאחר שהסיפור התגלה טען הצעיר הערבי כי הוא מעוניין להתגייר, טענה רווחת בקרב צעירים ערבים הנמצאים בקשר עם יהודיות, בפרט לאחר שמתגלים חילוקי דעות עם משפחתה או שהצעירה מבקשת לעזוב אותם. אלא שעד כה במשך תשעה חודשים הליך הגיור כלל לא החל, וגורמים המעורים בפרטי המקרה מסרו לקול היהודי כי נראה שהצהרת הצעיר הערבי נועדה כדי להביא לכך שהצעירה תישאר בקשר עמו.

מארגון להב"ה נמסר לקול היהודי בתגובה: "עוד סיפור עצוב וכואב של עבודה ערבית ואהבה בלתי אפשרית שפוגעת בנערה ובבני משפחתה. כפי שהבהרנו לצעירה, אין גיור על בסיס רומנטי לא מתגיירים כי אוהבים יהודיה. אנו מקווים שהצעירה תתעשת ותבין שגם לאהבה יש גבולות".

מקור: הקול היהודי:  https://bit.ly/2H3TrKM

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה