המשטרה: 'כהנא צדק' היא בגבול חופש הביטוי

המשטרה: 'כהנא צדק' היא בגבול חופש הביטוי

המשטרה: 'כהנא צדק' היא בגבול חופש הביטוי

במשטרה טוענים שצעקות כמו 'ערבי תיזהר, אחותי היא לא הפקר' וכהנא צדק' אינן הסתה לאלימות. חבר המועצה אלעד מלכא הגיש תלונה בעניין. המשטרה: "כל עבירה פלילית מטופלת על פי דין"

נטלי נוביצקי 
מכתב ליועץ המשפטי לממשלה: הוצא את הססמאות נגד ערבים של ארגון להב"ה אל מחוץ לחוק. מבדיקה שערך לאחרונה חבר המועצה אלעד מלכא ('התעוררות') עולה שבמשטרה סבורים שקריאות כמו 'ערבי תיזהר, אחותי היא לא הפקר' או 'כהנא צדק' הן לגיטימיות ושצריך לאפשר אותן בשם חופש הביטוי.

ביום חמישי שעבר ערך מלכא סיור בכיכר ציון וצפה באנשי ארגון הימין הקיצוני שמפגינים במקום באופן קבוע. חבר המועצה טוען שהוא שמע קריאות חמורות מכיוונם והפנה את תשומת לבם של שוטרים שהיו בכיכר לנושא, אבל נענה שהדברים אינם חורגים מהגבולות הלגיטימיים של חופש הביטוי.

 

הפגנה של ארגון להב"ה בירושלים (צילום: ירושלים לא שותקת לגזענות)
הפגנה של ארגון להב"ה בירושלים (צילום: ירושלים לא שותקת לגזענות)

 

בהמשך לשיחה עם השוטרים שיגר מלכא מכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין וביקש שיבהיר את גבולות חופש הביטוי ויחדד את ההנחיות לשוטרים בשטח. עוד טען שהססמאות הללו פוגעות באוכלוסייה הערבית החיה בעיר.

 

"הגעתי למקום וראיתי תהלוכה של להב"ה שהסתובבו שם וצעקו קריאות נגד ערבים", כתב. "ניגשתי לשוטרים והם אמרו לי שהם לא יאפשרו אלימות או גזענות.

 

"בעיניי, אם אתה ערבי שמסתובב שם זה משהו שהוא מאוד מפחיד. דיברתי עם בני הנוער מלהב"ה, שחלקם אמרו לי שערבי לא צריך לעבור במרכז העיר כי כאן זו מדינת היהודים. התחושה היתה מאוד לא נעימה. ראיתי הרבה בני נוער מבולבלים שמונעים מכעס ומתסכול וזו הדרך שלהם להוציא את זה החוצה".

 

לפני כחודשיים חזרו משמרות פעילי הארגון השנוי במחלוקת למרכז העיר, לאחר תקופה של ירידה משמעותית בפעילותם בעקבות שורה של מעצרים של פעילים בכירים בארגון. מאז שההפגנות חזרו נרשמו כבר כמה מקרים של ניסיונות לפגוע בערבים במרכז העיר.

 

בתוך כך, ביום רביעי בשבוע שעבר פתחה החטיבה לקידום נוער בעירייה אוהל פעילות במרכז העיר, שיפעל בשבועיים הקרובים עד השעה 3:00 בלילה. אחת המטרות שלו היא להידבר עם הנערים חברי הארגון.

 

המשטרה: "כל עבירה פלילית מטופלת על פי דין בכפוף להוראות החוק. המשטרה תמשיך לפעול ללא פשרות מול כל ניסיון להפר את הסדר ושלום הציבור בעיר, למען תושבי העיר והמבקרים בה".

 

משרד המשפטים: "הפנייה התקבלה והיא תטופל כמקובל".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4685362,00.html

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה