הסתה או הסטה

הסתה או הסטה

הסטה או הסתה

שוחחתי לאחרונה עם צמד פעילי הימין בנצי גופשטיין, יו"ד ארגון להבה ומיכאל בן ארי, דוקטור ומועמד לחבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת 'עוצמה יהודית'.

אם חשבתי שהתוצאה המאכזבת שהייתה להם בבחירות האחרונות כאשר השיגו פחות מ -20 אלף קולות, במה שהיה נראה כאחת ההחמצות הפוליטיות הגדולות בהיסטוריה של ישראל, כאשר מעתה והלאה הם מגיעים לכל מו"מ פוליטי עם כוח קטן בהרבה ביד מאשר היה בידם עד לפני אותה מערכת הבחירות, גיליתי מהרה שהתבדיתי.

את בנצי גופשטיין פגשתי לשיחה בעקבות האישומים שהוגשו נגדו לבית המשפט. התנועה הרפורמית עושה ככל אשר לאל ידה כדי להכניס את האיש והמאבק בהתבוללות לכלא. עמדותיו הברורות בנושא אינן משתוות לאידיאולוגיה הקוסמופוליטית שמובילה התנועה הרפורמית, לפיה כל בני האדם שווים ואין הבדל בין יהודים לכאלו שאינם, הוא בטוח, ובצדק רב, שאת התנועה הרפורמית לא מעניינים אמירותיו על הערבים – שבגינם הוגשה התלונה, אלא ברצונם לגדוע את הפעילות החשובה של הארגון נגד התבוללות שהקים.

גם מיכאל בן ארי , ידידו ועמיתו לדרך, מאמין כי מטרתה של התנועה הרפורמית הם בסופו של דבר רוב רבני ישראל, אשר יחששו להתבטאות מעתה והלאה בנושאים נפיצים. "היום זה בנצי ומחר אלו הרבנים". הוא הזהיר בשיחה עמי.

השיחה הזו מפנה את הזרקור הן לפעילות הגואה של התנועה הרפורמית בישראל. עם מובנים רבים ומטה שטח משומן ומאורגן שבו חברים רוב כלי התקשורת, הפרקליטות ומערכת המשפט (גם אם לא בפועל, בהחלט בעמדות הזהות). מה יכולה תנועה כ'עוצמה יהודית' לעשות מולם?!

 

מקור: עיתון שחרית/ כתב – אברהם ויסמן

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה