העם נגד תקשורת עוינת

העם נגד תקשורת עוינת

העם נגד תקשורת עוינת

כרגיל בתקשורת מצאו את האשמים בפרעות הערבים ובירי הרקטות מרצועת עזה – היהודים. מזל שהרשתות החברתיות מכרסמות את מגדל הקלפים של התקשורת הותיקה.

"ואין כל חדש תחת השמש", אמר שלמה המלך החכם מכל אדם. וזה נכון. הערבים תמיד תקפו יהודים, התקשורת תמיד האשימה את היהודים, ומדינת ישראל תמיד "הכילה" את ההתקפות האנטישמיות על אזרחיה ודגלה בשוויון ודו קיום ושאר מושגי סרק.

אולם במתרחש בימים האחרונים ישנו בכל זאת חידוש שמתעצם בשנים האחרונות, והוא הרשתות החברתיות. אם בעבר כולנו היינו תלויים בחסדי המיקרופון של רזי ברקאי כדי להתעדכן מה קרה בעולם, הרי שהיום כל סרטון או מודעה, דעה או ציוץ בטוויטר, טס במהירות הבזק אל הסטטוסים ושלל הקבוצות ברשתות החברתיות.

הכח של מאמר דעה בוואלה שמאשים את בנצי גופשטיין פחות או יותר בכל ההתקפות האנטישמיות מאז שעשו החל לרדוף את יעקב, הולך וקטן, ואילו כוחו של גופשטיין שבמודעה וכמה סרטונים שהוא מריץ ברשתות החברתיות מגיע לרבבות צופים הולך ומתעצם.

כבר שבועיים שיהודים מותקפים בלינצ'ים שלא נראו כמותם בשנים האחרונות, בעיקר בירושלים.

וזה חידוש נוסף. כבר לא מדובר על פרעות ביהודי עיר דוד או הר הזיתים אלא בצמתים מרכזיות, בגבעה הצרפתית, רחוב הנביאים ועוד. המחדל של המשטרה ורשויות המדינה אדיר. עשרות פורעים ערבים שמצליחים להיכנס לצמתים מרכזיות ולרגום רכבים באבנים בלי שבסביבה ישנו כח משטרתי? וכל זה נזכיר למי שרוצה לשכוח – בעיר הבירה של מדינת ישראל.

גם ביפו, רמלה ועוד מקומות ערבים תוקפים יהודים, והכל בסמוך ליום העצמאות שבו מציינת מדינת ישראל 70 שנה להקמתה כמקלט ליהודים שהותקפו במראות דומים בגלות.

אך אם במשטרה הסתפקו בהשתקת המניע הלאומני וזלזול במקרים, בתקשורת מצאו מיד גם את האשמים – היהודים כמובן. הרי ארגון להב"ה שהעז להפגין לאחר מקרי לינצ'ים ביהודים, הוא זה שגרם לערבים לכעוס עוד יותר וגם לירות טילים מעזה.

בוואלה הכריזו כי "מי שהולך לישון עם גופשטיין, שלא יתפלא להתעורר מרקטות בעוטף עזה" והפרשן לענייני ערבים של האתר, אבי יששכרוף, מיהר לקבוע כי "בנצי גופשטיין וחבורתו היו זרז להסלמה בדרום".

לא חלילה האיראנים, הבחירות ברשות, הרמדאן, ההסתה של החכ"ים הערבים ובכירי הרשות. ובודאי שאסור הרי לקרוא לילד בשמו ולהגיד שישנו כאן אויב צמא דם ששונא יהודים בגלל שהם יהודים ומנצל כל הזדמנות כדי לתקוף יהודים.

הרי בתקשורת העוינת ימצאו הכל כדי לכסות על זהות המבצעים: צעירים/הסלמה/מהומות/טרור הרמדאן/הטיקטוק ושאר כינויים שנועדו לכסות על הביטוי הפשוט – הטרור הערבי. הרי כאשר יהודים יפנצ'רו כמה צמיגי רכב בכפר ערבי הכותרות האדומות יבשרו על "טרור יהודי".

אבל כאן? חלילה לנו מלפגוע ברגשות של אלו המצהירים מעל כל במה שמטרתם להשמיד אותנו ולזרוק אותנו לים.

אז נכון, ישנם ניצני שינוי. לראות את קלמן ליבסקינד שואל שאלות קשות את בכיר התנועה האסלאמית מיפו במקום כרגיל לאמץ את הנרטיב שלו, זה מראה מרענן. אך מנגד, כאשר אנו מתלהבים מכך שיש מראיין יהודי שמסרב להאשים את עצמו ומעז לשאול ערבי למה הוא מתכוון בקריאות "ברוח ודם נפדה את יפו", זו רק המחשה עד כמה המצב רקוב. אפילו עמית סגל ואבישי בן חיים, אנשי תקשורת מבריקים ובכירים שהתברגו גבוה, צריכים להילחם על זכותם לפתוח את הפה.

ועם כלי התקשורת כמובן נהנים להם גם בכירי מערכת הביטחון לשעבר שחושפים עוד ועוד את עמדותיהם.

אלופים במיל' ומומחים מטעם עצמם עולים השכם והערב בערוצי המדיה השונים כדי להסביר שגם חוסר תגובה זה כח, ושגם הכוחות הסוררים יודעים לזהות צבא עוצמתי וחזק.

האלוף במיל' גיורא איילנד, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי, הצליח לזהות כי: "התושבים היהודים בירושלים נמצאים בעמדה חזקה יותר מהערבים – ולכן הממשלה צריכה להיות תקיפה יותר כלפי היהודים שמחוללים מהומות"

הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון אמר לאריה גולן בהתייחסו לאירועים בירושלים כי מדובר בפוגרום יהודי בערבים: "אני מתנצל מראש בפני כל מי שהמילה 'פוגרום' גורמת לו לאסוציאציות שליליות" אמר יעלון ברגישות.

וגם ראש הממשלה נתניהו הבהיר כי הוא בכלל מהאו"ם וביקש להרגיע את הרוחות "מכל הצדדים".

בגלל המצב הזה הקמנו את אתר הקול היהודי לפני מעל עשור. כן, אנחנו יהודים ומשמיעים את הקול הזה. לא נכנעים לתרבות הפוליטקלי קורקט. כמו הילד שצועק שהמלך ערום, כך אנחנו וכמובן יהודים נוספים שעוסקים בתחום התקשורת כמו ערוץ 20, 0404, מקור ראשון ובשבע, כמו גם פעילים ברשתות החברתיות, נמשיך ונצעק בתקווה שכולם יתעוררו לפני שהסכר יפרץ ונשלם בדם יהודי יקר.

פורסם בהקול היהודי : https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%94%D7%A2%D7%9D_%D7%A0%D7%92%D7%93_%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%AA_%D7%A2%D7%95%D7%99%D7%A0%D7%AA

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה