הפגנה מול סופר עדיקה בירושלים: "די להתבוללות"

הפגנה מול סופר עדיקה בירושלים: "די להתבוללות"

לאור תלונות על הטרדת יהודיות בידי עובדים ערבים בסופר 'האחים עדיקה' בירושלים, הפגינו פעילי להב"ה מול הסופר שבשכונת קטמון. בעלי הסופר סירבו להגיב לטענות פעילי ארגון להב"ה ותושבים משכונת קטמון בירושלים הפגינו הערב (ג') מול סופר האחים עדיקה ברחוב יוסי בן יועזר שבשכונה.

kt,r 2

י״ג בסיון ה׳תשע״ד

לאור תלונות על הטרדת יהודיות בידי עובדים ערבים בסופר 'האחים עדיקה' בירושלים, הפגינו פעילי להב"ה מול הסופר שבשכונת קטמון. בעלי הסופר סירבו להגיב לטענות

פעילי ארגון להב"ה ותושבים משכונת קטמון בירושלים הפגינו הערב (ג') מול סופר האחים עדיקה ברחוב יוסי בן יועזר שבשכונה.

לדברי פעילי להב"ה הנלחמים בתופעת ההתבוללות במדינת ישראל, לאחרונה התקבלו אצלם תלונות רבות אודות המתרחש בסופר עדיקה.

"קיבלנו תלונה על בחורה שעבדה בסופר עדיקה ועובד ערבי הטריד אותה. מהמידע שקיבלנו עלה שהיא פנתה לבעל הבית אבל הוא בחר להשתיק את הסיפור", סיפר היום לקול היהודי בנצי גופשטיין מנכ"ל להב"ה. "בהמשך פנו אלינו עוד אנשים וסיפרו על המצב החמור בסופר ואמרו שיש שם מספר עובדים ערבים בעייתיים".

אחר הצהריים (ג') התייצבו מול הסופר כ20 פעילים אשר הפגינו במקום עם שלטים. המשטרה ביקשה תחילה לסלק אותם מהמקום אך בסופו של דבר אישרה את קיום ההפגנה לזמן מוגבל. בתקופה האחרונה ערכו פעילי להב"ה מספר הפגנות מול סופרים לאחר שדווח על בעיות התבוללות ספציפיות בעסק.

לפני כשבועיים פורסם בעלון "עולם קטן" מכתב של עובדת לשעבר ב"רמי לוי" אשר תיארה כיצד עובדים ערבים הטרידו אותה ואת חברתה מדי יום ובאחת הפעמים אף אחד הערבים ניסה לפגוע בחברתה פיזית.

"אנחנו נמשיך לפעול כנגד כל מוקדי ההתבוללות", אומר גופשטיין. "לצערינו היום יש משוואה בין העסקת ערבים להתבוללות, לפחות במקרים בהם בעל הבית לא נוקט בצעדים חריפים נגד מקרי ההתבוללות. גם אם אנשים אומרים שאין להם ברירה ומעסיקים ערבים, דבר שאנחנו לא מסכימים לו, לפחות שיפקחו על העובדים".

פנינו לסופר "האחים עדיקה" בבקשת תגובה לדברים אולם שם נאמר לנו כי הם מסרבים להגיב לטענות.

הפגנה מול סופר עדיקה בירושלים: “די להתבוללות”

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה