הפרקליטות שוקלת לסגור את התיק נגד גופשטיין

הפרקליטות שוקלת לסגור את התיק נגד גופשטיין

הפרקליטות שוקלת לסגור את התיק נגד גופשטיין

תשעה חודשים חלפו מאז המליצה המשטרה על הגשת כתב אישום נגד ראש ארגון להב"ה. כעת הפרקליטות צפויה לסגור את התיק בשל קשיים ראייתיים.

ערוץ 7, ד' בטבת תשע"ו, 16/12/15 22:09

 

בנצי גופשטיין

בנצי גופשטיין
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

תשעה חודשים חלפו מאז המליצה המשטרה על הגשת כתב אישום בגין הסתה לגזענות נגד ראש ארגון להב"ה, פעיל הימין בנצי גופשטיין.

הערב (רביעי) נחשף בחדשות 10 כי הפרקליטות צפויה לסגור את התיק בשל קשיים ראייתיים. בין היתר, הפרקליטות נתקלה בקושי לקשור בין גופשטיין לפרסומים המיוחסים לו בפייסבוק ובין פרסומים ותכתובות אחרות המיוחסות לו לבין העבירה המיוחסת לו.

גופשטיין נחקר לפני כשנה בחשד להסתה על רקע גזעני. בחודש מארס האחרון הגישה המשטרה את המלצתה לפרקליטות להגיש כתב אישום נגדו. חומר החקירה שהוביל להמלצת המשטרה כלל פוסטים בפייסבוק, הודעות טקסט והתכתבויות בווטסאפ, שלטענת המשטרה הם בעלי רקע גזעני. בין היתר, בפוסטים שפורסמו בעמוד הפייסבוק הפרטי של גופשטיין נמצאו תמונות של חברי כנסת ערבים תלויים וקריאות נגד התבוללות ונגד דו-קיום.

עם זאת, לחדשות 10 נודע שבמסגרת השלמות חקירה התברר שבזמן שהיה עצור, אדם אחר העלה פוסטים בחשבון הפייסבוק שלו והדבר מצביע על כך שלאנשים אחרים יש גישה לחשבונו הפרטי של גופשטיין ולכן אי אפשר יהיה להוכיח שהוא זה שהעלה את הפרסומים החשודים כהסתה לגזענות.

בנוסף, גורם המעורה בחקירה אמר כי גם אם אכן גופשטיין היה זה שכתב את הדברים יש קושי ראייתי להוכיח שהסית לגזענות ולכן התיק קשה במיוחד. בשבועות הקרובים יתקיימו דיונים נוספים בפרקליטות ובסיומם יוחלט בעוד חודשים החלטה סופית. כנראה בלית ברירה תיאלץ לסגור את תיק החקירה.

גופשטיין מסר בתגובה לערוץ 7, "אני שמח לשמוע שסוף סוף הבינו בפרקליטות שמלחמה בהתבוללות ועידוד עבודה עברית אינם עבירה על החוק. המעצר המיותר שלי ושל הפעילים בשנה שעברה נועד אך ורק כדי לרצות את השמאל הקיצוני.

"אני מצפה ממשטרת ישראל ומחברי הכנסת שהכפישו את שמי והתירו את דמי שיתנצלו. אני וחבריי בארגון להב"ה נמשיך בעבודת הקודש של הצלת בנות ישראל", הבהיר.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/312155

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה