הצצה אל התופת – חלק ב'

הצצה אל התופת – חלק ב'

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

הצצה אל התופת – חלק ב'

השבוע נמשיך להביא את עדויותיהן של בנות שהפסיקו את הקשר שקיימו עם גוים בעקבות התערבות להב"ה, שחשפנו במהלך השבוע האחרון בפרויקט התיעודי המיוחד שלנו.

והפעם – סיפורה של אלישבע (שם בדוי), צעירה בת 17 מהצפון. אלישבע החלה לחלות לפני כשנה במחלה מורכבת, שהצריכה אותה לגשת מדי שבוע לבית מרקחת ולרכוש תרופות רבות שעליה היה ליטול על מנת להתמודד עם המחלה.

אלא שהמקום בו בסך הכל היה עליה להציג מרשמים ולקבל בתמורה אליהם נוזלים וכדורים, הפך לגיהינום עלי אדמות עבורה: רוקח ערבי שעבד במקום החל לנסות לקשור עימה קשר, בניגוד לרצונה. אלישבע סירבה פעם אחר פעם בתוקף, אך הוא המשיך להציק לה ולהטריד אותה. עד שפעם אחת בה הייתה לו ההזדמנות – הוא תקף אותה.

הוא איים עליה שלא תעז להתלונן, והפך את התקיפה החד פעמית למסכת סדרתית של ייסורים עבורה. הסיוט נמשך תקופה, עד שהמחנכת שלה הבחינה שהיא מדוכדכת ומתוסכלת. אנחנו נכנסנו לתמונה, ואלישבע קיבלה את חייה בחזרה.

*

כבר בפעם הראשונה בה ביקרה בבית המרקחת, ההטרדות החלו. "בבית מרקחת היה רוקח ערבי קבוע בשם פאדי. בהתחלה הוא שיחק אותה נחמד ואדיב, אבל תוך כמה דקות הבנתי מה הוא באמת רוצה", היא אומרת. "הוא התחיל לשאול אותי בת כמה אני, אם יש לי חבר, מה אני אוהבת לעשות, ועוד כל מיני שאלות כאלה. אמרתי לו שאני לא מעוניינת לפרט, ואשמח לקבל את התרופות שלי וללכת".

כך זה נמשך מספר פעמים בהן היא הגיעה לאסוף את תרופותיה, עד שהמצב החריף משמעותית: ערב אחד, אלישבע עשתה את דרכה לבקר חברה. מסלול ההליכה מביתה לבית חברתה כלל מעבר בסמוך לבית המרקחת. כשאלישבע עברה שם, פאדי עמד בחוץ ועישן סיגריה. הוא שאל אותי מה שלומי ולאן אני הולכת. אמרתי לו ערב טוב בנימוס, ושאני בדרך לחברה. אלא שאז הוא חסם לי את הדרך ולא נתן לי לעבור. ניסיתי בכל זאת, והוא משך אותי בכוח לסמטה צדדית, שם הוא תקף אותי", היא סיפרה בדמעות.

פאדי השיג את מספרה של אלישבע, ומאז איים עליה שאם לא תבוא, יפרסם תמונות מביכות שלה. היא חששה, והייתה נתונה למרותו ולמסכת ייסורים במשך תקופה ארוכה.

עד שיום אחד המורה של אלישבע הבחינה בדכדוך המתמשך שלה, והפצירה בה לספר לה מה עובר עליה. היא סיפרה, המורה סיפרה להוריה ההמומים, שפנו באופן מיידי אלינו.

בלהב"ה הענקנו לאלישבע מעטפת חמה, שכללה שיקום טיפולי מקיף מהטראומה שחוותה, וכן סיוע משפטי: עו"ד מטעמנו סייעה לה בהגשת תלונה במשטרה, ובזכות פנייתה לבית המרקחת הרוקח המתעלל פוטר.

*

סיפורה של אלישבע הוא למעשה סיפורה של מאות בנות בשנה, שחוות פגיעות על רקע לאומיני ואינן יודעות למי לפנות. מדובר בטרור של ממש; טרור שמטרתו לרצוח את נפשותיהן של בנות ישראל. עד שמדינת ישראל תשכיל למגר את הטרור הזה, אנו נמשיך בעבודתנו שלנו, במסירות ובאהבה.

לקריאת העדות המלאה ועדויות נוספות: חפשו בגוגל "הותקפה במשך חודשים בבית המרקחת" והיכנסו לכתבה בערוץ 7

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה