הקטינה שוב נעדרת: "למצוא פתרון מערכתי"

הקטינה שוב נעדרת: "למצוא פתרון מערכתי"

הקטינה שוב נעדרת: "למצוא פתרון מערכתי"

לאחר סדרת היעדרויות בסופן נמצאה בשכם ובטול כרם, לקול היהודי נודע כי הקטינה שוב נעדרת והפעם למעלה מחודש. להב"ה: "להקים יחידה משטרתית שתטפל בתופעה"

  • אלחנן גרונר
  • י"ב חשון תשע"ט – 14:55 21/10/2018
משטרה. אילוסטרציה (שלמה מלט TPS)

משטרה. אילוסטרציה (שלמה מלט TPS)

בפעם השלישית בשנה האחרונה: קטינה נעדרת וקיים חשש לחייה, בפרט עקב קשריה עם גורמים עבריינים ערבים.

סיפורה של הקטינה שנמצאת בקשר עם צעירים ערבים, חלקם עבריינים, הובא בעבר בהרחבה בקול היהודי. בפעם הראשונה נעדרה למעלה מחודש ולבסוף אותרה בידי "שוטרים פלסטינים" באזור שכם והועברה לידי המשטרה.

בפעם השנייה נעדרה הקטינה במשך ארבעה חודשים. רק לאחר שהמקרה פורסם בקול היהודי ועורך האתר אלחנן גרונר סיפר על המקרה בתכניתו של אראל סגל ברדיו 103FM, אותרה הקטינה, וזאת יממה בלבד לאחר הפרסום.בית המשפט אף מתח ביקורת חריפה על המשטרה על כך שלא פעלה לאיתורה.

לקול היהודי נודע כי הקטינה הושבה למוסד צופיה בו עליה לשהות בצו בית משפט, אולם לאחר כשלושה חודשי שהייה במוסד, הוצאה שוב הקטינה לחופשה, ושוב נעלמה.

כעת היא נעדרת למעלה מחודש, ובני משפחתה חוששים לחייה.

במשטרה ובמשרד הרווחה נמנעו מלהגיב לפניית הקול היהודי עקב חיסיון החל על פרטיה של הקטינה.

 | עוד בנושא:

–  יממה לאחר הפרסום: הקטינה שנעדרה אותרה

– ביהמ"ש בביקורת חריפה על המשטרה: איפה הנעדרת?

– קטינה נעדרת חודשיים וחצי – "איפה הרשויות?"

– מחדל חמור: הקטינה שוחררה ושוב נעלמה

– קטינה שנמצאת בקשר עם ערבים נעדרת: "חשש לחייה"

יש לציין כי תופעת בריחת והיעדרות קטינות ממוסדות הרווחה מוכרת מזה שנים, אך לא זוכה למענה מספק מצד הרשויות.

מבחינת מספר מקרים שהגיעו לידיעת הקול היהודי ניתן להצביע על כך שבחלק מהמקרים ישנם אנשי משטרה המטפלים במקרים בצורה יעילה ורצינית, אולם במקרים אחרים כמעט ולא מבוצעות פעולות חקירה לאיתור הנעדרות, בגינן אף קיים צו בית משפט.

העבודה הנדרשת מהמשטרה אמנם סזיפית ולעיתים מתסכלת מאחר וחלק מהקטינות נעלמות שוב ושוב, אולם בארגון להב"ה המטפל בכמה מקרים כאלו ובהן אף המקרה של הקטינה הנעדרת כעת, מדגישים כי מדובר בקטינות במצבי סיכון גבוה ועל כן יש לדאוג לטיפול יעיל ומהיר בכל היעדרות שכזו.

"על המשטרה להקצות משאבים להקמת יחידה שתסנכרן את הטיפול במקרים אלו. בסופו של דבר במקרים רבים העבריינים המנצלים את הבנות הללו מוכרים, אך לא נעשים מאמצים מספקים. מנגד כאשר ישנם אנשי משטרה שמחליטים לטפל במקרה בצורה משמעותית אנו רואים שינוי ניכר. על המשטרה להקצות משאבים נוספים לטיפול בתופעה ולהכיר בניצול על רקע לאומני כתופעה".

גורמי רווחה נוספים ששוחחו עם הקול היהודי הצביעו גם הם על צורך בהקצאת משאבים לעניין במשטרה.

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה