הרב כהנא צדק!

הרב כהנא צדק!

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

 

הרב כהנא צדק!

 

פרעות הערבים ברחבי כל ארץ ישראל, החל מהנגב בדרום, עבור בלוד, רמלה ויפו במרכז, ועד  לעכו, אום אל פאחם וכפר כנא בצפון, יחד עם הירי של ארגוני הטרור בעזה לעבר ישראל – ירי עליו מתרפקים ערביי ישראל ומתפללים שיימשך – כל אלו יחד, מוכיחים שוב, בפעם המי יודע כמה: הרב כהנא צדק.

 

הרב כהנא, מורי ורבי, שהקדיש את חייו על מנת להתריע מפני הבעיה הערבית, ונלחם לנפץ את שקר הדו קיום; הרב כהנא ששב והסביר כי לא על הלחם לבדו יחיה הערבי, והפציר בנו להבין כי התפיסה לפיה אם רק נשלב את ערביי ישראל בחברה הישראלית מתוך מחשבה כי בכך יוותרו על שאיפותיהם הלאומיות, ויחדלו מרצונם להשמיד אותנו – היא משאלת לב שתתפוצץ לנו בפנים; הרב כהנא, שהזהיר כי אם לא נתעורר ונתפכח, יבוא יום בו הנציגות הפוליטית תומכת הטרור של המגזר הערבי תגדל למימדים שלא חלמנו עליהם, ותהווה לשון מאזניים עליה קמות ונופלות ממשלות.

 

אולם לאמיתו של דבר, הרב כהנא לא חידש דבר. הוא בסך הכל זעק את האמת התורנית. בתורת ישראל, אותה קיבלנו לפני למעלה מ-3,000 שנים, אנו מוצאים התייחסות לתרחיש של התקוממות עממית של הגוים היושבים בארץ ישראל נגד עם ישראל. אולם בתורה מופיעה גם הסיבה להתפרצותה של אותה התקוממות – התקוממות אותה אנו חווים בימים אלו: "וְאִם לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ" (במדבר לג, נה).

 

אור החיים הקדוש, מפרש את הפסוק בצורה מדהימה: "מלבד שיחזיקו בחלק מהארץ שלא זכיתם בו, אלא גם בחלק מהארץ שזכיתם בו אתם וישבתם בו, וצררו אתכם על חלק שאתם יושבים בו, לומר: קומו צאו ממנו".

 

תורת ישראל מציגה בפנינו את המציאות המרה, כך שאינה משתמעת לשתי פנים: אם לא תגרשו את האויב מארץ ישראל, ובמקום זה תספרו לעצמכם כמה חשוב לשלב אותו בחברה, האויב יקום עליכם מתוככם, ולא יחדול לרגע מניסיונותיו להשמיד אתכם. האויב לעולם לא יוותר על אדמת ארץ ישראל, וכל ניסיונותיכם להכחיש זאת – ינחלו כישלון צורב.

 

אם אנו חפצים להסתכל על המציאות במבט מפוכח, נטול פוליטיקלי-קורקט, אנו גם צריכים להבין מהו לב המאבק בינינו לערבים. מי שמאזין היטב לאויבנו, מבין מהר מאוד: לב המאבק, הוא, כמובן, הר הבית.

 

הערבים מכנים את מסגד אל-אקצא שבהר הבית, כ"המבצר האחרון", ומוכנים להקריב את חייהם למענו. זאת בזמן שממשלת ישראל מגלה במקום הקדוש ביותר לנו רפיסות וחולשה, וסוגרת אותו בפני יהודים.

 

"השולט בהר – שולט בארץ", הטעים נהדר המשורר הלאומי אורי צבי גרינברג. את מיגור הטרור הערבי וגירוש האויב יש להתחיל בכיבוש הר הבית מחדש. לאחר שנשיב את הר הבית לידינו, נוכל להוריש את יושבי הארץ מפנינו, ולחזור לשלוט בארצנו.

 

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390

להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה