התבוללות? פחדים שהם לא חלק מהעולם שלי

התבוללות? פחדים שהם לא חלק מהעולם שלי

התבוללות? פחדים שהם לא חלק מהעולם שלי

"אני מסתכל על גדעון סער כעל אבא של החברה שלי שאני מאוד אוהב. כל אחד עם הדעות שלו", אומר אמיר ח'ורי החבר של בתו של גדעון סער.

ערוץ 7 , כ' בסיון תש"פ 12/06/20 11:10

 

השחקן הערבי אמיר ח'ורי, ששיחק בין היתר בסדרה "פאודה", מספר לעיתון ידיעות אחרונות על הזוגיות עם אלונה סער בתו של חבר הכנסת גדעון סער.

הוא מספר על התגובות הקשות שהוטחו במשפחה בשל החשש להתבוללות, "לא הכרתי את המילה הזאת, 'התבוללות', עד הסיפור הזה.

שמעתי אותה בעבר כשהייתי בקשר עם מישהי יהודייה ולא התעמקתי בזה. אמרתי, אוקיי, אולי זו מילה גזענית או משהו שקשור בדת, אבל פתאום המילה הזאת צצה מלא פעמים, והבנתי סוף־סוף למה מתכוונים. פחדים שהם לא חלק מהעולם שלי".

הוא נשאל על קריאת ארגון להב"ה לגדעון סער להתערב ולפרק את הקשר הזוגי החמור על פי היהדות.

"חשבתי שהוא יצא אבא, שהוא שומר ככה על הבת שלו. חשבתי שזה לגיטימי…אני מסתכל על גדעון סער כעל אבא של החברה שלי שאני מאוד אוהב. כל אחד עם הדעות שלו".

לדבריו משפחת סער מקבלת אותו, "הם מקבלים אותי. נפגשנו, אבל לא דיברנו על זה בכלל".

נזכיר כי במכתב ששיגר בעבר בנצי גופשטיין, יו"ר להב"ה הנלחם בהתבוללות, כתב לסער "אין ספק שאתה כיהודי גאה הנאמן למורשת ישראל סבא, מתנגד לקשר הזה".

"לא מדובר בגזענות חלילה אלא בסוד קיומו של העם היהודי. לעיתים קורה שכביכול בשם האהבה יש כאלה ששוכחים מאין הם באו ולאן הם הולכים. נדמה להם שאנחנו עם ככל העמים, והאהבה היא עיוורת ומעל הכול".

"מוטלת עליך החובה להסביר לאלונה, באהבה, שלעם ישראל יש ייעוד וחזון לעולם כולו", כתב גופשטיין.

"שהיא בת למורשת ארוכה, למסורת רבת ועתיקת שנים, שהיא היא אשר שמרה עליו במשך כל שנות הגלות הארורה, בה סבל עם ישראל מרדיפות, אינקוויזיציות, מסעי צלב, פוגרומים ושואה. מסורת זו קבעה הבדלה מהגוי ושמירה על ייחודו של העם היהודי".

"אשמח להיפגש איתך ביחד עם הצוות המקצועי שלנו שמטפל בהרבה מקרים דומים ולשוחח עמכם פנים אל פנים, ונלמד יחד את חשיבות העניין וכיצד לעזור לאלונה לא לנתק את עצמה משרשרת הזהב של עם ישראל", כתב גופשטיין.

סער השיב אז בציוץ בטוויטר, "אלונה, הבת האהובה שלי, היא אדם פרטי. צאו מהחיים הפרטיים שלה!".

 

מקור: ערוץ 7 http://ch7.io/abRCI

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה