ואם זאת הייתה אחותך?

ואם זאת הייתה אחותך?

ואם זאת הייתה אחותך?

אנחנו יודעים היטב עד כמה ההתבוללות מסכנת את עם ישראל כולו. זוהי סכנה קיומית, הן רוחנית והן פיזית

בשבוע שעבר ראינו כולנו עד כמה ההתבוללות היא מסוכנת גם מהבחינה הביטחונית. יהודיה צעירה בת 22 מאשדוד פרצה מחסום ודרסה חייל, כדי להכניס שלושה חברים של בעלה הערבי לתוך שטחי מדינת ישראל. שוב צפו הקריאות ברשת, שאסור לעזור לאותן נשים שבחרו לעזוב את עם ישראל ולחבור לאוייב הערבי.

אכן, אנחנו יודעים היטב עד כמה ההתבוללות מסכנת לא רק את הנערות והנשים האלה, אלא גם את עם ישראל כולו. זוהי סכנה קיומית, הן רוחנית והן פיזית.

זאת הסיבה שבגינה הקמנו את ארגון להב"ה. הבנו, כי לא די להקים בית חולים מתחת לגשר כמנהג תושבי חלם, אלא יש להקדים תרופה למכה – להגיע לאותן נשים לפני שהכירו את הערבי; לדבר ולזעוק על הסכנה הגדולה שבהתבוללות –  מלכודת הדבש שבדרך כלל היא מתוקה בהתחלה, אך סופה רע ומר.

לכן אני זועק מעל כל במה שאני יכול כנגד ההתבוללות והסכנה הטמונה ב'דו קיום'. לכן אני גם חוטף אש מכל אנשי השמאל והימין המזוייף, שכאשר אין להם תשובות אמיתיות לבעיות הקיומיות של האומה, הם בורחים מהתמודדות על-ידי שקוראים לי 'גזען' ו'קיצוני' ומנסים לסגור את ארגון להב"ה.

ההתנכלויות השונות לא ירתיעו אותי, כפי שלא הרתיעו אותי עד כה. אמשיך במלחמה חסרת פשרות נגד ההתבוללות והטמיעה התרבותית. אמשיך להטיף לגאווה יהודית ולהבנה שאנו עם נבחר, עד שכל בת ישראל – ולא משנה מאיזה בית הגיעה – תבין היטב שאת כבודה כיהודיה היא לא תמיר תמורת פחית קולה.

אך חשוב גם לזכור דבר נוסף – גם לאותן נערות שנפלו וכשלו, אנחנו לא סוגרים את הדלת בחזרה לעם ישראל. בחום ובאהבה אנחנו מראים להן את הדרך חזרה, לא בכפיה אלא באמצעות הסברה.

אנחנו נמצאים בחודש אלול, חודש הרחמים והסליחות. לפני ראש השנה ויום כיפור, כאשר המלך בשדה ומצפה לתשובת עם ישראל, ורבים אכן מתחזקים ושבים מחטאותיהם.

ואם אנחנו, כל אחד מאיתנו, מצפים שהקב"ה יסלח לנו על חטאינו, גם על חטאים קשים – אסור לנו לנהוג אחרת כלפי הבנות והאחיות שלנו. אסור לנו לנעול להן את הדלת.

"ואם זאת היתה אחותך" – זה אחד מהסטיקרים של ארגון להב"ה, שמכוון לכל אחד מאתנו, שאסור לנו לשבת בבית ולהגיד 'לא איכפת לי ממנה, מגיע לה'. מה היה קורה אם זאת היתה אחותך? לא היית יוצא מהבית ומנסה להחזיר אותה בכל מחיר?

וכן, כאשר היא חוזרת בתשובה, נקבל אותה חזרה כאחות שלנו, כי כל ישראל אחים.

פורסם בעלון השבת "מצב הרוח"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה