וואטסאפ חסמה חשבונות של 15 פעילי ימין

וואטסאפ חסמה חשבונות של 15 פעילי ימין

וואטסאפ חסמה חשבונות של 15 פעילי ימין

בין המשתמשים החסומים: מייסד ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ואישתו של ח"כ איתמר בן גביר • לטענתם – לא הפיצו דברי הסתה או תכנים אלימים • פייסבוק בתגובה: משעים חשבונות שלא מצייתים למדיניות שלנו • "שלב חדש בסתימת הפיות", מסר בן גביר והוסיף כי בכוונתו לתבוע את הרשת החברתית

24/05/21 21:47

וואטסאפ בחסימה חריגה של משתמשים: חשבונות וואטסאפ של 15 פעילי ימין ובהם בנצי גופשטיין ורעייתו של חבר הכנסת איתמר בן גביר נחסמו לשימוש בימים האחרונים. כלל החשבונות שייכים לפעילי מפלגת עוצמה יהודית, חלקם גם פעילים בארגון הימין להב"ה.

עד למקרה זה נרשמו בעיקר חסימות ברשתות החברתיות הפומביות כמו טוויטר ופייסבוק ויש שיגידו שהרשתות בישראל לא מיהרו לחסום במקרים של הסתה לאלימות. הפעם מדובר במקרה ייחודי – חסימה באפליקציית מסרים, שמשמשת בעיקרה להתכתבות בין שני אנשים או בקבוצת חברים. אותן התכתבויות אמורות להיות פרטיות, ולרשתות עצמן אין כביכול גישה אליהן.

בעוצמה יהודית טוענים כי הפעילים לא קיבלו כל התראה טרם החסימה וכי כלל לא שיתפו דברי הסתה או קריאה לאלימות. בבדיקה של חדשות 12 טענו במשרד המשפטים כי לא הם אלו שביקשו מחברת פייסבוק (שמחזיקה את וואטסאפ) לחסום את אותם פעילים, אולם כן ביקשו זאת בנוגע לרשתות אחרות. אם כן, לא ברור בדיוק מה ומי עומד בדיוק מאחורי המהלך.

בתגובה לפניית חדשות 12 חברת פייסבוק לא התייחסה לאירועים באופן פרטני אלא רק מסרה כי הם "משעים חשבונות שלא מצייתים למדיניות שלנו על מנת למנוע פגיעה בהתאם למדיניות שלנו או לחוק המקומי".

ח"כ בן גביר בתגובה שיגר מכתב למנכ"לית משרד התקשורת ודורש ממנה לנקוט צעדים נגד פייסבוק. כמו כן, הוא עירב את יו"ר הכנסת יריב לוין בסוגייה ואמר כי הוא מתכוון להגיש תביעה נגד הרשת החברתית בשל הפגיעה הכלכלית בעסקים של האנשים שחשבונותיהם נחסמו. "שלב חדש בסתימת הפיות ועליית מדרגה בפגיעה בפעילים פוליטיים", אמר חבר הכנסת.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה