זה קורה במשפחות הכי טובות

זה קורה במשפחות הכי טובות

זה קורה במשפחות הכי טובות

"ענת, אני המומה! התלמידה שלי בקשר עם ערבי!". כך פנתה אלי חברה ותיקה, שעובדת כמורה באולפנא. היא לא האמינה איך זה יכול להיות, שבת טובה ממשפחה תורנית נופלת למקום כזה. המורה העידה, שהיא מכירה היטב את הילדה ואינה מבינה איך זה קרה. "זה לא מתאים לה", אמרה. הילדה שתפה את החברה שלה בקשר הפסול ובקשה שתשמור את זה בסוד, אך החברה לא יכלה להחזיק סוד כזה, במיוחד לנוכח העובדה שמדובר היה באדם מסוכן, ושתפה את המורה.
החברה בררה פרטים עליו, וראתה את התמונות והסרטונים שהוא העלה לרשת – תמונות עם נשק, תמיכה במחבלים וקריאה לפגוע ביהודים.
כמובן, שאלו דברים שפייסבוק אינה חוסמת, וכך נודע על הסכנה המוחשית שרחפה מעל חברתה, מעבר לעצם הדבר הנורא והאיום שהיא בקשר עם גוי. אין ספק, ידעה, שחברות עם מחבל כזה מסכנת אותה. המורה ספרה, שבית הספר לא ידע כיצד להתמודד עם מציאות כזו. "אנחנו עוברים השתלמויות רבות, אבל למצב כזה אף אחד לא הכין אותנו. אני רואה את הטור שלך ב'גילוי דעת', ואמרתי למנהלת שזה התחום שלך. מה שתגידי – אנחנו עושים. לא חשבתי שזה יכול לקרות אצלנו באולפנה. מדובר במשפחה תורנית, משפחה טובה. נכון, את כותבת שוב ושוב שזה קורה גם אצל משפחות טובות, אבל כשזה קרוב ומוכר – זה נורא. אם זה קרה לה, זה יכול לקרות לעוד בנות. חייבים לעסוק במניעת התופעה". קשה לי להבין הרי
מדובר בדבר כל כך משמעותי, שמשמעותו ניתוק מעם ישראל, ולא מדברים על זה, וכאשר זה קורה – חסרים הכלים להתמודדות.
פגשתי את ההורים הכואבים ואת הילדה.
קל להפר אמון, אך קשה לחדש אותו.
ברוך ה', הקשר הטוב שעמד בבסיס היחסים שבין ההורים לילדה עמד להם בשעת משבר. הילדה הבינה את הטעות שלה ורצתה לתקן. היתה לה תמיכה רחבה של ההורים ושל האולפנה.
היום היא מבינה יותר את המשמעות של המעשים שלה. היא מתחרטת ואפילו כועסת על עצך.מה שהגיעה לדבר כזה.

חודש אלול הזה משמעותי עבורה יותר מבכל שנה. היא מתחרטת כל כך על מעשיה, והיא יודעת, כי  גדולה תשובה שמקרבת את האדם עד השכינה. הקב"ה לא מוותר על אף בן ועל אף בת שלו, ואנחנו – שנצטווינו ללכת בדרכיו של ה' – חייבים להרתם ולעזור לאותם אחים ואחיות טועים ותוהים לשוב לצור מחצבתם.
"השיבנו ה' אליך, ונשובה".
פורסם בעלון השבת גילוי דעת.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה