זעקה של ילד יהודי\\ ענת גופשטיין

זעקה של ילד יהודי\\ ענת גופשטיין

זעקה של ילד יהודי
"לא רוצה להתאסלם אני יהודי" הוא צעק בקול והחזיק את הכיפה שלו. אתה עכשיו מוסלמי אמרה לו אימו אבל הוא התנגד ונלחם אני יהודי אני יהודי הוא צעק.  ילד קטן עוד אין לו עשור, לומד בתלמוד תורה הוריו התגרשו, כשמשפחה מתפרקת גם הנפש מתפרקת ואיתה גם עולם הערכים.
לאימו יש חבר ערבי והם עברו לכפר. האם התאסלמה וניסתה לאסלם את ילדיה. אבל הבן לא הסכים הוא עמד על שלו  בתוקף. משפחתה  הכואבת זעקה לעזרה  האב נלחם בבית משפט על ילדיו והחזיר אותם אליו ליהדות,  הוא מגדל את ילדיו ומנסה לשקם את הנזק הוא נותן להם יציבות אי של שפיות.
בזמן שהאם מבולבלת וחיה בין העולמות.
לצערנו זו תופעה קשה, בתקופה האחרונה קיבלנו מספר פניות  של אבות גרושים שחוששים לגורל ילדיהם האם עם קושי רגשי נפשי חיה עם ערבי בתוך הבית. לרוב מדובר בקשר פוגעני, מצוקה והזנחה, גורמי הרווחה מתעלמים מהקשיים והמורכבות ומצדדים באשה, והאבות נשארים לבד עם הקושי והפחד לגורל הילד שלהם. האב עומד חסר אונים במלחמה על משמורת של הילד, המלחמה בבית משפט קשה ביותר, השופטים הם לרוב חותמת גומי, ומי שקובע זה גורמי הרווחה. בשבוע שעבר אמרתי לאבא אתה חייב ללכת למשטרה האם ממש סיכנה את הילד ולאב היה הוכחות, במשטרה סירבו לקחת תלונה מהאב  בניגוד לחוק. את הזעקה והמצוקה של האבות קשה להכיל, קשה לחתור לצדק במדינה,
אנו משתדלים לתת מענה מקצועי כמה שניתן, אך ריבוי המקרים אינו מאפשר מלחמה משפטית ראויה.
מצוות פדיון שבויים חשובה ביותר, בשביל להציל ילד יהודי אפילו מותר למכור ספר תורה כמה עולה ילד יהודי?
הילד שהחזיק את הכיפה וצעק שהוא יהודי ולא רוצה להתאסלם שמו אליהו, אליהו הנביא.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה