חגיגה של דמוקרטיה, אך למורשים בלבד

חגיגה של דמוקרטיה, אך למורשים בלבד

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

 

חגיגה של דמוקרטיה, אך למורשים בלבד

 

שוב בחירות. שוב, בפעם הרביעית בתוך כשנתיים, אזרחי ישראל יגיעו אל הקלפיות. ושוב, מפלגות רבות שינהלו קמפיינים ויסבירו לנו למה הן הכי מתאימות לייצג אותנו, ולמה הן יחליפו את ביבי, או יחזקו את ביבי. אך למערכת הבחירות הנוכחית שאנו עומדים בפתחה יש מאפיין ייחודי נוסף: כמעט בכל שבוע אנו מתבשרים כי בשעה 20:00 בערב יכנס הפוליטיקאי X  או איש הציבור Y מסיבת עיתונאים "דרמטית". ההצהרות, זהות במהותן, כאשר השורה התחתונה שלהן היא: הקמת מפלגה חדשה בישראל.

 

לכאורה, אחלה. חגיגה של דמוקרטיה. לכל אזרח יש את הזכות לבחור ולהיבחר, וככל שמוקמות יותר מפלגות, כך הדמוקרטיה באה לידי ביטוי יותר ויותר. אלא מה? שכל זה רק לכאורה. משום שהחגיגה הדמוקרטית הזו, היא למעשה זיוף אחד גדול. וכל כך למה? כי לא לכל אזרח יש את הזכות לבחור ולהיבחר. לי, למשל, נשארה (בינתיים) הזכות לבחור בלבד. הזכות להיבחר, נשללה ממני. כי במדינת ישראל, מי שבסופו של דבר קובע אם אתה יכול להתמודד בבחירות, הוא בית המשפט העליון.

 

וכאשר אני וחבריי, ד"ר מיכאל בן ארי וברוך מרזל, התמודדנו בבחירות לכנסת, תשעה שופטי בג"ץ, החליטו למנוע מאיתנו את ההתמודדות. הם שללו מאיתנו את הזכות הבסיסית ביותר שלנו להיבחר לכנסת, ולהשפיע על החיים הציבוריים בישראל. וכל זאת, בגלל שאנחנו פשוט מאמינים שצריכה להיות כאן מדינה יהודית, ואומרים את האמת כמות שהיא. למשל, שמדינת ישראל חייבת להיאבק בתופעת ההתבוללות; למשל, שמדינת ישראל נכבשת מבפנים ע"י אויב שמשתלט על אלפי דונמים של אדמות ומאיים לקעקע את זהותה היהודית של המדינה. הנציגים של אותו אויב, אגב, לא נפסלו: התמיכה שלהם במחבלים רוצחי יהודים ובשלילת זהותה היהודית של מדינת ישראל, גרמו לחלק מהשופטים לכל היותר לצקצק בלשונם בעת הדיון, ולאחר מכן בפסק הדין לאשר את הטרוריסטים האלו פה אחד.

 

אתם מבינים? היבא יזבק, המעריצה של סמיר קונטאר, רוצח הילדה בת ה-4 עינת הרן, כשרה מבחינת שופטי בג"ץ להתמודד; איימן עודה, שלא מוכן להסתייג מתמיכה ברצח חיילים, הוא נבחר ציבור לגיטימי; עופר כסיף, שהשווה בין ישראל לגרמניה הנאצית, הוא חבר כנסת ראוי; אבל אני, שבשעת הדיון שהתקיים בענייני בבית המשפט עסקתי בחילוצה של אישה יהודייה מעזה, פסול. במקום שמדינת ישראל תעמיד לדין את יזבק, עודה וחבר מרעיהם ותשלח אותם מכאן לכל הרוחות, הם נמצאים בבית המחוקקים הישראלי, ואוהבי ישראל נותרים בחוץ.
אז שלא יעבדו עליכם: דמוקרטיה יש כאן לתומכי טרור, ואלו שמייפים את המציאות. עבור מי שנלחם כאן למען מדינה יהודית ואומר את האמת, הדמוקרטיה היא הצגה בלבד.

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה