חיילת נעדרת כבר שבוע. "חוששים שתתאסלם"

חיילת נעדרת כבר שבוע. "חוששים שתתאסלם"

חיילת נעדרת כבר שבוע. "חוששים שתתאסלם"

חיילת המשרתת בקריה בתל אביב נעדרת מזה כשבוע ומהמידע שהגיע לקול היהודי עולה כי היא נמצאת בכפר ערבי. "חוששים שהיא תתאסלם. הערבים שם מדרדרים אותה לסמים ועוד דברים רעים"

  • יהודה פרל
  • ג' אב תש"פ – 09:58 24/07/2020

כבר שבוע שלם שחיילת, כבת 22, המשרתת בבסיס הקריה בתל אביב נעדרת מצה"ל, ועל פי המידע שהגיע לידי הקול היהודי היא נמצאת בכפר ערבי באזור המרכז. במשפחתה חוששים כי היא נמצאת בהליך התאסלמות.

יש לציין כי חלק מהפרטים בנוגע לחיילת נאסרו בפרסום, ובצה"ל פועלים בניסיון להשיבה.

"בתחילת השבוע, היא יצרה קשר עם אביה באמצעות תחנת המשטרה בראש העין ומסרה להם שהיא החליטה להתאסלם", סיפר לקול היהודי אדם המקורב למשפחתה.

לאחר מספר בדיקות שנערכו, איתרו במשטרה הצבאית את הטלפון באמצעותו ניתן ליצור קשר עם החיילת. "המפקד שלה ניסה לדבר איתה, ההורים שלה ניסו. היא אמרה שגם אם היא תחזור הביתה היא תלך עם ערבים. ההורים שלה כבר מותשים".

בסביבתה של החיילת אומרים כי חוששים שהיא תתאסלם. "אנחנו מבינים שהיא, יחד עם חברות שלה, פוגשות אצל הערבים סמים ועוד כל מיני דברים רעים. הם ממש מדרדרים את הבנות". עוד אומרים בסביבתה של החיילת כי "אי אפשר לדעת מה היא מספרת להם מפעילותה הצבאית".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "החיילת משרתת בתפקיד מנהלתי שאינו מבצעי ואינו מסווג. לטיפול באירוע שותפים המשטרה הצבאית ומפקדיה של החיילת. צה״ל פועל על מנת להחזירה לשירות פעיל".

מארגון להב"ה המעורב בפרטי המקרה נמסר, כי "אנחנו נתקלים במקרים רבים מאוד של חיילות שבקשר עם ערבים, גם בתפקידים מסווגים. זה יכול להביא לסכנה למדינה. אנחנו דורשים מצה"ל להקים יחידה מיוחדת בצה"ל שתטפל בנושא הזה, שלא יעבירו סודות לערבים".

חיילות עם ערבים – תופעה

יש לציין כי התופעה בה צעירות הנמצאות בקשר עם ערבים משרתות בצה"ל אינה חדשה. גם בקבוצות הניצול וההתבוללות שחשפנו בקול היהודי חברות מספר חיילות. בעבר הובילה התופעה למספר מקרים חמורים של מסירת מידע וכלי נשק.

התכתבות בין ערבי לחיילת, בכתבה שפורסמה בעבר בקול היהודי

 

בעבר נחשף בקול היהודי, כיחיילת המשרתת ביחידת המודיעין המסווגת 504 שסחרה בסמים עם שב"ח ערבי מקלקיליה, גויסה ליחידה למרות קשריה עם ערבים עוד לפני השירות הצבאי. עוד נודע לקול היהודי כי בשבוע שעבר היא שוחררה ממאסר ותמשיך לשרת בצה"ל למרות הסתבכותה הפלילית החמורה.

כמו כן, פורסם שנעצר אחמד יוסף, ערבי מאזור נהריה בחשד שכלא חיילת שהיתה עמו בקשר וגנב את נשקה. הוא נלכד לאחר מצוד של מספר ימים.

בארגון להב"ה המטפל במקרי טמיעה והתבוללות סיפרו לקול היהודי כי טיפלו בחודשים האחרונים בשני מקרים נוספים של חיילות הנמצאות בקשר עם ערבים. גם באחד המקרים הללו סחרה החיילת בסמים יחד עם עבריין ערבי. לפני כשבועיים פרסמו בלהב"ה סרטון משער שכם בו נראים חיילת וערבי הולכים יחד מחובקים.

בעבר פרסמנו את סיפורה של מאבטחת שהעבירה שב"חים ערבים עבור חברה – ערבי מדהיישה. בנוסף העבירה לו נשק ותחמושת ובמהלך ניהול משפטה נישאה לו. במקרה אחר לפני כארבעה שנים, חיילת העבירה את נשקה האישי לחברה – ערבי מנצרת, וזה ביצע באמצעותו ירי וסחר בו.

חצי שנה קודם לכן גזר בית המשפט המחוזי בירושלים 28 חודשי מאסר על ערבי המתגורר בירושלים, שניצל את חברתו היהודיה ששירתה בצה"ל, וגנב נשק צה"לי יחד עם ערבי נוסף. החיילת שנעצרה אף היא, שוחררה בנתיים, התחתנה עם ערבי אחר והתאסלמה.

אלא שנראה כי בצה"ל לא מתייחסים לקשרים אלו כבעיה. לפני מספר שבועות הגיע לקול היהודי מידע על שתי חיילות המקיימות לכאורה קשר עם ערבי מאזור השומרון ואף מוסרות לו מידע מסווג. פנינו לגורם ביטחוני רלוונטי, אך לאחר מספר שעות של בירורים הוחזרה אלינו התשובה כי המידע לא מעניין את הגורמים המתאימים, וזאת אף מבלי שהתבקשנו להעביר את שמות ופרטי החיילות.

 

מקור https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%AA_%D7%A0%D7%A2%D7%93%D7%A8%D7%AA

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה