ידו אבנים ושוחררו יום למחרת

ידו אבנים ושוחררו יום למחרת

ידו אבנים ושוחררו יום למחרת

פעילי שמאל קיצוני המשתייכים לארגון "אנטיפה" ידו אבנים לעבר אוטובוס של נוער להב"ה ושוחררו יום למחרת.

אורלי הררי, פרסום ראשון: כ"ה באלול תשע"ד, 20/09/14 21:08

 

גופשטיין מחוץ לאולם בית המשפט

גופשטיין מחוץ לאולם בית המשפט
יוני קמפינסקי

פעילי שמאל קיצוני המשתייכים לארגון "אנטיפה", שמצדד באידאלוגיה אנרכיסטית, השליכו אבנים לעבר אטובוס של פעילי נוער להבה ושוחררו יום למחרת על ידי המשטרה.

ביום חמישי בלילה התקיים סיור של פעילי נוער להב"ה, בראשות בנצי גופשטיין בתל אביב. הסיור היה אמור להערך במתחם הפאבים במהלכו ביקשו הצעירים לחלק חומר הסברה נגד ההתבוללות ולקירוב רחוקים.

 

זמן קצר לפני הגעת האטובוס של פעילי להבה המתינו במקום חברי קבוצה אנרכיסטית בשם "אנטיפה", מדובר בפעילי שמאל קיצוני הדוגלים באלימות כנגד "הציוניים" כפי שהם מגדירים.

 

עם הגעת האוטובוס החלו אנשי השמאל הקיצוני לזרוק אבנים ואף ניפצו את שמשת האוטובוס וחסמו את הכביש, פעילי להבה שהיו באוטובוס ביקשו לצאת ולהשיב לפורעים מנה אחת אפיים אך השוטרים שהיו במקום מנעו זאת, והורו לנהג לנסוע לנמל בתל אביב שם התקיים בסופו של דבר הסיור, השוטרים גם עצרו שני פעילי שמאל קיצוני ששוחררו יום למחרת.

 

 

מארגן הסיור גופשטיין אמר כי מטרת הסיור אמנם הושגה ואנשי הארגון קיימו הסברה בנמל בתל אביב אך בקרוב הוא מתכוון לחזור למתחם הפאבים הפעם יחד עם עשרות פעילי להבה בוגרים, שיבהירו לבוגדים משמאל שלא נשתוק על אלימות והתפרעות.

"מדובר בחבורה אלימה שבחסות המשטרה זרקה אבנים על אוטובוס של נערים ונערות, מוזר שאותם אנרכיסטים 'גיבורים' לא העזו להתקרב להפגנה נגד החתונה או לצעדה שלנו ביפו. הם אמיצים רק נגד בנות ומסתתרים מאחורי שוטרים ואמנם הצלחנו להשיב להם, אך מוזר בעיני מדוע המשטרה נהגה כלפיהם בכפפות של משי", אמר.

 

עו"ד איתמר בן גביר פנה הערב במכתב למפקד מחוז תל אביב של המשטרה בנצי סאו ולפרקליט המדינה שי ניצן וכתב, "מדובר בעבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה עבירה שטומנת בחובה עונש עד עשרים שנות מאסר אולם להפתעתי שני פעילים שזוהו כאשר הם משליכים אבנים שוחררו יום למחרת…".

עוד הוסיף "אין לי ספק שאם היה מדובר במקרה הפוך, המדינה הייתה מבקשת לעצור את הפעילים עד לתום ההליכים.לא זו אלא אף זו, שכאשר פעילי להב"ה ביקשו לצאת מהאוטובוס ולהגן על עצמם (אנשי השמאל הקיצוני המשיכו להשליך אבנים ולחסום כביש) מנעו השוטרים שהיו במקום את האפשרות של הפעילים להגן על עצמם – זאת בניגוד לחוק – ולא זו אלא אף זו שכלל לא הגנו על פעילי להבה שכאמור רובם ככולם היו צעירים וצעירות.

מכובדי. מדובר באירוע חמור ביותר שיכול היה להסתיים בתוצאות קשות. גם כך האוטובוס נפגע, ניזוק, ובמסגרת זאת אבקש ממך להעביר לי בדחיפות ובשם מרשיי את פרטיהם של אנשי השמאל לצורך הגשת תביעה אזרחית נגדם.
כמו כן, נדמה לי שתסכים איתי שאירוע זה אסור לו לעבור לסדר היום. אבקש ממך להורות על בדיקה מקיפה של משטרת תל אביב, אבקש שתורה על חקירת האירוע ברצינות יתרה ( אם מי שזורק אבנים לעבר רכב נוסע משוחרר , אזי נדמה שכל האירוע לא נחקר ברצינות) ואבקש ממך לפעול למען אירוע כגון זה לא יישנה. התחושה היא שמשטרת תל אביב פועלת רק לאכיפת החוק כלפי צד אחד של המפה".

מקורhttp://www.inn.co.il/News/News.aspx/284266

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה