כאפיה וכאפה: ארגון להב"ה השיק עמוד טיק-טוק

כאפיה וכאפה: ארגון להב"ה השיק עמוד טיק-טוק

כאפיה וכאפה: ארגון להב"ה השיק עמוד טיק-טוק

בעמוד תמצאו הדמיות חילוץ של נערות יהודיות משכונות ערביות, כשברקע שירי פופ, נועה קירל – וגם שיר גאווה • גופשטיין: "בטיק-טוק יש סכנות רבות"

פורסם ב: עודכן ב: 

41
  • כאפיה וכאפה: ארגון להב"ה השיק עמוד טיק-טוק
    צילום:
    מתוך הטיק-טוק של ארגון להב"ה
"אבא, הכרתי ערבי": הרשתות החברתיות שינו ללא הכר את הדרך שבה אנחנו מתקשרים עם אנשים וצורכים תקשורת. אישי ציבור ופוליטיקאים מצאו במה ברשתות כמו פייסבוק ואינסטגרם כדי להעביר את משנתם וגופים שונים מתקשרים עם הציבור שאליו הם פונים דרך סטוריז ופניות מכוונות היטב.
היינו חייבים לציין את זה כדי לסייע לכם לעכל את הידיעה המפתיעה הבאה – בארגון להב"ה פתחו עמוד טיק-טוק.
מתוך הטיק-טוק של ארגון להב"ה
הארגון השיק את הפרופיל באפליקציה אתמול (ראשון) ואף החלו חיש מיד לשתף בה תוכן. בסרטונים הקצרים מדמים אנשי הארגון סיטואציות שלקוחות לדבריהם מחייהן של בנות יהודיות שחיות עם בני זוג ערבים. הסיטואציות המדוברות עשויות להצית שוב את הדיון בדבר הלגיטימיות של הארגון, שכידוע הואשם לא פעם בגזענות ובשנאת ערבים.
כך, למשל, סרטון אחד מציג נערה שמשוחחת בטלפון ואומרת "אבא, הכרתי ערבי", ובסצנה הבאה היא נראית יושבת עם כאפיה לראשה ועם פנס בעין. סצנה אחרת מסתיימת כשהנערה מדדה בעזרת קביים לאחר מפגש עם בחור ערבי, וסרטון אחר שמופיע בערוץ מציג גבר בכאפיה מרים אלה על בחורה שנמלטת ממנו, זאת על רקע גרפיקה שמדמה משחק מחשב.
זהירות! זה סופו של דייט עם בחור ערבי // צילום: מתוך הטיק-טוק של להב"ה

זהירות! זה סופו של דייט עם בחור ערבי // צילום: מתוך הטיק-טוק של להב"ה
אולם לא רק סרטונים שמציגים אלימות מופיעים בערוץ הטיק-טוק החדש. בערוץ מציגים גם הדמיות של חילוץ בנות יהודיות מכפרים ערביים על רקע שירי פופ בינלאומיים. עוד שיר שמככב באחד הסרטונים הוא לא אחר מאשר הלהיט "אמבולנס" של נועה קירל ומרגי. גם השיר "חביב אלבי" של סטטיק ובן-אל ונסרין קדרי מככב ברקע אחד הסרטונים. אגב, השיר המדובר הוזמן על ידי עיריית תל אביב כשיר הגאווה הרשמי לשנת 2020, כך שהבחירה בו להופיע בעמוד הטיקטוק של הארגון שיצא לא פעם נגד מצעדי הגאווה היא לכל הפחות מפתיעה.
יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, מסביר כי "כל הנוער בישראל נמצא היום בטיק-טוק. אלא שבטיק-טוק יש גם סכנות רבות, ומקרים רבים של התבוללות נוצרים בקשרים שמתפתחים כתוצאה מהאפליקציה. לכן גם אנחנו החלטנו להיכנס לזירה, ולהציג בסרטונים המותאמים לקונספט המוכר בה, את סכנת ההתבוללות".
0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה