כך התמודד בנצי גופשטיין עם "נעה המטרילה"

כך התמודד בנצי גופשטיין עם "נעה המטרילה"

כך התמודד בנצי גופשטיין עם "נעה המטרילה"

אל תחרות הכתיבה של להב"ה הגיע סיפור המגחיך את המלחמה בהתבוללות. גופשטיין לא היסס להעניק לכותבת הסיפור פרס

במקום השני בתחרות הכתיבה "תשכנעו אותה" של ארגון להב"ה זכתה בחורה שכתבה סיפור המגחיך את המלחמה בהתבוללת.

לפני מספר חודשים יצא ארגון להב"ה, "למניעת התבוללות בארץ הקודש", בתחרות כתיבת מאמרים נושאת פרסים תחת השם "תשכנעו אותה". מטרת התחרות: לשכנע בנות יהודיות לא להתבולל.

נעה שטרן החליטה לכתוב מאמר לתחרות, מתוך מטרה "להטריל" את הארגון. היא ביקשה מחבריה להצביע עבורה כדי לזכות בתחרות, ואכן צברה את מספר הקולות שהכתירו אותה לזוכה במקום השני.

גופשטיין וצוות ארגון להב"ה זיהו ישר שמדובר בהטרלה, והחליטו בכל זאת לכבד את כללי התחרות ולתת לה את כספי הזכייה. עם זאת, בארגון לא שכחו לכנות את שטרן בתעודת הזכייה תחת התואר "נעה המטרילה".

"היום נועה שטרן התגאתה שהיא הטרילה את ארגון להב"ה בסיפור שהיא שלחה וזכתה במקום השני", אמר גופשטיין. "אכן היא שלחה סיפור לתחרות, בשם נועה שטרן, וישר זיהנו שהיא מטרילה ולכן קראתי לה 'נועה המטרילה', אבל מכיוון שארגון להב"ה בניגוד לשמאל דוגל בדמוקרטיה אמיתית, העלינו את הסיפור להכרעת הציבור. היא קראה לחבריה מהשמאל להצביע ואנחנו נתנו לכולם לבחור ולהיבחר, שלא כמו בכנסת ישראל שם פסלו אותי".

"היא זכתה במקום השני ולכן קיבלה את הפרס של המקום השני, מכיוון שאצלינו מילה היא מילה גם לאנשי שמאל קיצוני", אמר גופשטיין. "זכותה של נועה לעשות בפרס כרצונה. אנחנו שמחים שהיא כתבה חיבור חשוב נגד התבוללות. ולא אנחנו לא גזענים, אנחנו נגד התבוללות עם כל גוי".

שטרן מצידה כתבה היום בחשבון הפייסבוק שלה: "זכיתי במקום השני בתחרות של להב"ה. תרמתי מכספי הזכייה לעמותה 'ליסאן – لسان', שמלמדת עברית נשים פלסטיניות במזרח ירושלים כדי שיוכלו להשתלב במקומות עבודה ובכלל. תודה ליהונתן סלה שהכיר לי את התחרות ותודה לאריאל לוי ונעם קאשי שבנסיעה איתם הגיתי את העלילה המופרכת וזכיתי לעידודם, ובעיקר תודה רבה לכל מי שהצביע והביא לזכייתי".

היא הוסיפה: "יחד עם זה שכל הסיפור הצחיק אותי והטרלות זה תמיד כיף, חשוב לי להדגיש שלהב"ה זה ארגון גזעני בעיני ואני לרגע לא מקלה ראש בחומרה של הדברים שנעשים בשמו, ואני שמחה שלפחות יכולתי להפנות חלק מהתקציב שלו למען חיבור ואהבה בין אנשים ולא לשנאה והפרדה".

נעה המטרילה

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה