כשבבג"צ דנו בפסילת גופשטיין – הוא הציל בנות יהודיות מעזה

כשבבג"צ דנו בפסילת גופשטיין – הוא הציל בנות יהודיות מעזה

הסיפור נחשף: בנצי גופשטיין סגר מעגל בן למעלה מ-13 שנים. לאחר מאמצים מרובים שארכו מספר שנים, הצליח להשיב את הבת לאמה היהודיה, שלראשונה ראתה את נכדתה

כששופטי בג"ץ שמעו את טענות מפלגת כחול-לבן והמרכז הרפורמי לדת ומדינה בערער שהגישו במטרה לפסול את מפלגת עוצמה יהודית ובנצי גופשטיין בתוכם, גופשטיין לא נכח במקום. "אני לא מתכוון לשחק במשחק הזה. במשחק של השופטים שעושים בדיוק מה שהשמאלנים והתנועה הרפורמית מבקשים מהם לעשות". בכל זאת, מבקש גופשטיין לספר מה עשה יחד עם אשתו באותו היום.

גופשטיין מייסד וו"ר ארגון להב"ה, העוסק במניעת התבוללות בישראל, היה באותה העת במחסום ארז, כשהוא סוגר מעגל שנפתח לפני כמעט 20 שנים, בזכות הפעילות העיקשת שלו עצמו, של אשתו ענת ופעילים נוספים בארגון להב"ה.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי – הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

בסרטון שפרסם גופשטיין, הוא מספר כי בזמן הדיון ולאורך כל שעות היום, שהה במחסום ארז הסמוך לרצועת עזה, שם ניהל מבצע חילוץ של צעירה יהודייה, אם לתינוקת, שחולצה מתוך עזה והושבה לשטח יישובי ישראל.

   | עברה לתגורר עם בן זוגה הערבי ונמלטה בשל האלימות

סיפורה של גלית פופוק נפתח לפני קרוב לשני עשורים, עוד כשהייתה בגיל 17 והכירה ערבי מנצרת. לאחר מספר שנים עברה גלית להתגורר עם הערבי ברצועת עזה.

לאחר אלימות קשה שספגה מבן זוגה הערבי, החליטה גלית להימלט. יחד עם שלושה מילדיה עזבה גלית הכל וברחה מרצועת עזה, כשהיא משאירה אחריה שלוש בנות נוספות. יסמין בת ה-8 ושתי תאומות נוספות בנות חודש, נותרו אצל אביהן הערבי ברצועת עזה.

במשך שנים ניסתה גלית לשחרר את בנותיה ולחלצן מרצועת עזה. בשל תכנית התנתקות, לפני קרוב כ-14 שנים, כשגורשו עשרות אלפי יהודים מבתיהם בגוש קטיף סמוך לרצועת עזה, ניסיונות החילוץ לא צלחו. במהלך מבצע 'עופרת יצוקה' נהרג האב הערבי בהפצצה של צה"ל על בניין בעזה בו שהה. הבנות הועברו לטיפולו של סבם הערבי, וזה האחרון לא היה מוכן לשמוע כלל על העברת הבנות לאמם היהודיה.

לפני כ-6 שנים פנתה גלית לגופשטיין וארגון להב"ה כשהיא מתחננת כי יסייעו בידה לחלץ את בנותיה מרצועת עזה. "תעזרו לי, תעשו הכל כדי שאוכל לראות שוב את יסמין והילדות שלי", נזכר גופשטיין.

מאותו הרגע, מספר גופשטיין, ארגון להב"ה השקיעה מאמצים רבים, סכומי כסף גדולים ועוד בניסיונות לחלץ את הבנות היהודיות ולהשיבן לאמם. לפני ארבע שנים נוצר לראשונה קשר טלפוני עם הבנות והאם הצליחה לדבר עם יסמין ושני הבנות נוספות בטלפון, לראשונה.

בזמן מבצע צוק איתן, כשכוחות צה"ל היו בתוך רצועת עזה, פנו פעילי ארגון להב"ה לשר הבטחון דאז משה (בוגי) יעלון, כי יסייע בחילוץ הבנות. "כוחות צה"ל היו באותה שעה בשכונת בית-להיא, בדיוק היכן שהיו בנותיה של גלית פופוק. באותה העת, ליסימין היתה כבר תינוקת, נכדה לגלית, אותה טרם ראתה. יעלון סרב לסייע. בכל זאת היה נראה כי החילוץ יצליח וגופשטיין, יחד עם אשתו ענת והאם גלית, הגיעו למחסום ארז. בסופו של דבר התברר כי החילוץ לא מתאפשר והם שבו על עקבותיהם.

   | המפגש המרגש לאחר 13 שנים – "עין לא נותרה יבשה"

"אסור להתייאש. וודאי שהאם גלית מעולם לא התייאשה ולא תתייאש מלהחזיר את בנותיה" אומר גופשטיין ומבקש לציין את שמות אלו סייעו להם בחילוץ הבנות בסופו של דבר. "ברוך ה', בשבוע שעבר, לאחר סיוע של מספר גורמים בינהם צופיה נהון מהליכוד וח"כ פטין מולא מהליכוד, הצלחנו סוף-סוף ליצור קשר ולקבל את הטלפון 'אני יוצאת, אני באה לבקר את אמא'.

"ביום חמישי האחרון", מספר גופשטיין את סופו המרגש של הסיפור, "בזמן ששופטי בג"ץ דנו בבקשה לפסול את מועמודותי לכנסת, אני, אשתי, האם גלית ואחת מבנותיה שאיתה כאן בארץ, היינו במחסום ארז. יסימין הגיעה עם התינוקת שלה. הן נפגשות. את הדמעות האלו של אמא, לאחר 13 שנים שלא ראתה את בתה, אני לא יכול לתאר לכם במילים.

גופשטיין מבקש להזכיר כי יש עוד מלאכה לפניהם ונותר להחזיר עוד שתי בנות תאומות לאמם. "מה שאני יודע", אומר גופשטיין, "שהשופטים והשמאלנים ימשיכו להיאבק בי. אבל תדעו, זה לא מעניין אותי. אנחנו נמשיך לעבוד למען עם ישראל ולמען בנות ישראל".

"בזמן שהרפורמים מנסים להגדיר את המלחמה בהתבוללות כגזענות, ארגון להב"ה ימשיך במאמצים להביא את שתי הבנות הנוספות של גלית שנותרו בעזה, ולעזור ליסמין ולאמה להשתקם בישראל. נמשיך במאבק בהתבוללות ונעמוד תמיד לצידן של בנות ישראל – ככל שיידרש מאיתנו".

https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/כשבב_צ_דנו_בפסילת_גופשטיין_-_הוא_הציל_עוד_בנות_יהודיות_מעזה

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה