לאחר פניית הקול היהודי: נעדרת בסיכון אותרה

לאחר פניית הקול היהודי: נעדרת בסיכון אותרה

לאחר פניית הקול היהודי: נעדרת בסיכון אותרה

קטינה בסיכון נעדרה ושהתה מספר ימים עם עבריין ערבי. שעה וחצי לאחר פניית הקול היהודי הקטינה אותרה

י"ז טבת תשפ"ב

קטינה בסיכון גבוה נעדרה מאז שבת, ומהמידע שהגיע לידי הקול היהודי היא נמצאה עם עבריין ערבי שעל פי חשד המשפחה מנצל אותה.

הקטינה יצאה מחופשה ממוסד רווחה של חסות הנוער בו היא נמצאת בצו בית משפט שנועד להגן עליה.

אלא שלמרות פניות המשפחה למשטרה כבר במהלך השבת, ועל אף שהמידע הצביעה על כך שהקטינה נמצאת עם מכשיר הפלאפון שלה ועם אותו צעיר המוכר למשטרה מהיעדרויות קודמות של הקטינה, הקטינה טרם אותרה.

אמש (ב') פנינו לדוברות המשטרה עם המידע הידוע לנו על המקרה, ושם בדקו את הפרטים. כעבור שעה וחצי בלבד אותרה הקטינה ושבה לביתה.

ענת גופשטיין, ראש מערך הטיפול של ארגון להב"ה המלווה את המקרה מסרה לקול היהודי בתגובה: "המדינה שאמורה להגן על נערות במצוקה לא עושה את תפקידה. גורמי הרווחה והמשטרה מגלים אדישות ולמעשה מפקירים את הבנות האלו.  אנו קוראים לרשויות להתעשת ולהקצות משאבים וכח אדם לתופעה המדאיגה ולתת מענה".

במשטרה אמרו לנו כי עם קבלת התלונה נעשו פעולות חקירה לאיתור הקטינה.

נזכיר כי במשרד הרווחה ממשיכים לסרב לתת לנו בקול היהודי את הנתונים העדכניים אודות מספר הקטינות הנעדרות או בורחות ממוסדות חסות הנוער. גם פניות של חברי כנסת בעקבות החשיפה של הקול היהודי טרם נענו.

מדובר בקטינות הנמצאות תחת אחריות המדינה ונמצאות בסיכון גבוה ביותר בבריחות. לקול היהודי נודע כי רק לאחרונה התרחשו שני מקרים של קטינות כבנות 16 שנעדרו ממוסדות חסות הנוער וחזרו למוסד כשהן בהיריון.

כפי שחשפנו בתחקיר הקול היהודי, כ-60% מהקטינות בסיכון ברחו או נעדרו לפחות פעם אחת מהמוסד בו שהו. יש להבין כי מדובר בקטינות בסיכון גבוה שנמצאות תחת אחריות המדינה בצווי בית משפט.

מרבית הקטינות מנוצלות בזמן ההיעדרות בידי גורמים עברייניים, רובם ערבים, שכן הן נמצאות בדרך כלל בבריחה מהרשויות, ובית לחזור אליו בדרך כלל אין להן. התנאים הקשים במוסדות ובראשן מוסד מסילה שנמצא תחת ביקורת חריפה ביותר של מבקר המדינה, גם הם תורמים לרצון של הקטינות לברוח מהמוסדות.

במשטרה הביעו לא פעם תסכול מכך שקטינות שמאותרות חוזרות למוסד אך לעיתים כבר למחרת נעדרות שוב. גם במקרה הנוכחי מדובר בקטינה המוכרת מהיעדרויות קודמות.

 

פורסם ב"הקול היהודי" >> https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8_%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%9C_%D7%94%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99__%D7%A0%D7%A2%D7%93%D7%A8%D7%AA_%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F_%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%94

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה