לאחר שלושה שבועות; קטינה בסיכון גבוה אותרה בכפר ערבי

לאחר שלושה שבועות; קטינה בסיכון גבוה אותרה בכפר ערבי

לאחר שלושה שבועות; קטינה בסיכון גבוה אותרה בכפר ערבי

נערה יהודיה בת 15 הופעלה על ידי עבריינים ערבים לפעילות פלילית חמורה. הקטינה נשלחה למוסד לנערות בסיכון בצו בית משפט ונעלמה לפני שלושה שבועות. אתמול המשטרה איתרה אותה לפי מידע שקיבלה מארגון להב"ה.

לפני כשלושה שבועות דווח בקול היהודי על איתור שתי נערות בסיכון. זמן קצר לאחר מכן דווח על נערה נוספת בסיכון שנעלמה מהמוסד בו שוהה בצו בית משפט.

ככל שניתן לדווח, מדובר בנערה יהודיה בת 16 שהסתבכה לפני כשנה בתיק פלילי לאחר שהופעלה על ידי עבריינים ערבים לפעילות פלילית חמורה. הנערה הועמדה לדין ונשלחה למוסד לנערות בסיכון גבוה בצו בית משפט תחת אחריות המדינה.

לפני שלושה שבועות עזבה הקטינה את המוסד ונלקחה לכפרים ערביים, על פי דיווחים בכפר עויין. במשך כל הזמן הזה, משפחתה קיבלה מידע חלקי מהמשטרה בנוגע למיקומה או למאמצים שעושים בכדי לשחררה. ביום שישי האחרון קיבלה המשפחה תמונה של בתם מאילת ויצאה לחפש אותה במהלך כל השבת האחרונה בעיר.

אתמול, לאחר 22 ימים, לאחר התערבות גורמים בכירים במשטרת ירושלים וסגן ראש עיריית ירושלים, אותרה הקטינה בידי היחידה המרכזית של המשטרה בכפר בית חנינה בירושלים, עליו התריעו בארגון להב"ה ובקול היהודי.

ילדות של אף אחד

ענת גופשטיין מארגון להב"ה שאספו מידע ועמדו בקשר רציף עם המשטרה והמשפחה מתארת לקול היהודי: "הקטינה בסיכון גבוה מאוד, מאויימת על ידי ערבים עבריינים שהעידה נגדם. פנינו לגורמים רבים אך לא היה מענה. הורי הנערה לא ישנים – אין להם יום ואין להם לילה. מהרגע שפנינו לגורמים בכירים במשטרת ירושלים יחד עם סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, הנערה אותרה על ידי היחידה המרכזית והוצאה מהכפר".

בשל מיעוט מוסדות לנערות בסיכון, הנערה הובאה לכלא לנשים 'נווה תרצה'. "נערה בת 16 לא צריכה להימצא בכלא", אומרת גופשטיין, "היא זקוקה לטיפול ולא למאסר, הוצאנו אותה אחרי שלושה שבועות בהם עברה התעללות וניצול וכעת אין לאן להחזיר אותה. אין מספיק מקומות טיפוליים בעבור נערות כאלה, אין מעונות ואין מענה, כלא הוא בית ספר לפשע בעבורן".

"אני קוראת למשטרה ולרווחה לקחת אחריות על הנערות המסכנות שאין להן מענה. לפעול כנגד הערבים שמתעללים ומסרסרים בבנות לא שום מענה. המדינה אמורה להגן עליהן אבל בשם הדו קיום הכל מותר – כולל לסרסר בקטינות. המדינה טומנת ראשה בחול וזה כואב".

"דוקא בימים שרוצים להכריז עלינו כארגון טרור, המדינה צריכה להתעסק בטרור האמיתי הלאומני והלאומיני, בנערות בסיכון שמנוצלות גם תחת מעטה ההגנה של המוסדות אליהם נשלחו בצו בית משפט. מוכרחים למגר את זה, המדינה צריכה לחשב מסלול מחדש, חייבת לקחת אחריות על הבנות האלה, כל דקה שהן בחוץ זו סכנה בעבורן. הן ילדות של אף אחד. אנחנו רואים שכשהמשטרה רוצה היא יכולה ברגע להכניס את הימ"ר ולהציל נערה שמאויימת על ידי עבריינים כבדים, שקיים חשש לחייה".

 

פורסם ב"הקול היהודי" >> https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8_%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%A9%D7%94_%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%AA;_%D7%A7%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%94_%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F_%D7%92%D7%91%D7%95%D7%94_%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%94_%D7%91%D7%9B%D7%A4%D7%A8_%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה