לא מצפים שתעזרו, לפחות אל תפריעו!

לא מצפים שתעזרו, לפחות אל תפריעו!

לא מצפים שתעזרו, לפחות אל תפריעו!

 

כן, הייתי תמים. חשבתי שלממשלה החדשה, 'ממשלת השינוי והריפוי', יהיו דברים נוספים להתעסק איתם בתחילת הקדנציה, מלבד ארגון להבה. איך הם אמרו? 'ריפוי, שינוי, איחוי הקרע', בלה-בלה… 

לא ציפיתי שהממשלה החדשה תעזור לארגון להבה או שתסייע לבנות שנמצאות במצב קשה וסובלות. אבל ציפיתי לפחות שלא יפריעו, שינסו אולי באמת לאחד את העם. אולי שינסו לטפל בגייס החמישי שפעל לעיני כל ביפו, בלוד, ברמלה, בעכו. שיחמירו את הענישה של המתפרעים ויעשו דין וסדר בנגב.

אבל התבדיתי. בשבוע הראשון לממשלת ה'אחדות', מצא השר לבטחון פנים, עומר בר לב, את הזמן להיפגש עם היועץ המשפטי לממשלה ועם רשם העמותות כדי לדון בנושא הקריטי והדחוף של הוצאת ארגון להבה אל מחוץ לחוק.

הוא פנה לרשם העמותות בדרישה לסגור את הקרן להצלת עם ישראל, עמותה שנלחמת בהתבוללות. זאת, מכיון שארגון להבה אינו התאגדות משפטית, ועל-כן מי שרוצה לעזור לבנות ישראל – תורם לקרן להצלת עם ישראל. על זה חרה אפו של אותו שר. לא מעניין אותו לא לוד ולא רמלה, לא עכו ולא יפו, לא הפשיעה בנגב והעובדה שחלקים ממנו הפכו דה-פקטו לחמאסטן, כל זה אינו מטריד את השר. רק ארגון להבה, שנחלץ להציל בנות מסכנות, שהממשלה לא דואגת להם.

אם היה נגמר בזה, מילא, כבר התרגלנו, אבל רשם העמותות – שאמור להיות גוף לא פוליטי – רץ ופתח בחקירה מיותרת נגד הקרן להצלת עם ישראל, עמותה עם ניהול תקין ומופתי, שעושה את מה שהמדינה הייתה אמורה לעשות ואינה עושה. אם זה היה שר מהליכוד שהיה נותן הוראה לרשם העמותות לפתוח בחקירה נגד ארגון שמאל שמשתף פעולה עם ה-BDS, כל התקשורת הייתה רועשת. אבל כאן שותקים. שתיקת הכבשים.

אנחנו לא נשבר ולא נרתע. המאבק אמנם כרוך בהוצאות גדולות של עורכי דין ורואי חשבון, שבאות על חשבון עזרה לנשים וילדים, אבל אנחנו סמוכים ובטוחים שעם ישראל הטוב, העם הפשוט והנורמלי שמבין את החשיבות של מה שאנחנו עושים, יבין את חשיבות המאבק וירתם להשתתף. 

בעזרתכם – יהודים טובים – נתגבר על כל המכשולים. 

פורסם בעלון השבת "מצב הרוח"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה