להב"ה: הקשרים הרומנטים שמסכנים את צה"ל

להב"ה: הקשרים הרומנטים שמסכנים את צה"ל

מנכ"ל הארגון: קשרים רומנטיים בין חיילות לבני זוג שאינם יהודים הם הפרה חמורה של פקודת ביטחון המידע בצבא.

אורלי הררי, פרסום ראשון: כ"ו בניסן תשע"ד, 26/04/14 22:06

 

בנצי גופשטיין

בנצי גופשטיין
עצמי

מנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, פנה השבוע לרמטכ"ל, בני גנץ, במכתב דחוף על רקע מה שהוא מגדיר כהפרה חמורה של פקודת ביטחון המדינה.

במכתבו כתב גופשטיין בין היתר, "אני משמש כמנכ"ל ארגון להב"ה – למניעת התבוללות בארץ הקודש. הארגון פועל ומתריע באמצעות חינוך והסברה על סכנת ההתבוללות בקרב נערות ונשים יהודיות עם מי שאינם יהודים. במסגרת פעילות הארגון אנו מקבלים מידי שבוע עשרות פניות על נערות ונשים שלהן קשר רומנטי עם בני זוג שאינם יהודים.

במשך הזמן בו הארגון פועל עוררה את תשומת ליבנו תופעה מדאיגה. חלק ניכר מן הפניות עוסקות בחיילות המשרתות בשירות סדיר וקבע, שלהן קשר רומנטי עם ערבים, גם מיהודה ושומרון וגם בעלי תעודת זהות ישראלית, ערבים מכל רחבי הארץ".

לדברי גופשטיין מדובר בתופעה של ממש "תופעה זו של חיילות בצה"ל המקיימות קשרים רומנטיים עם ערבים חמורה שבעתיים. לא קיימת כאן רק סכנה ערכית ומוסרית המובילה להתבוללות, קיימת כאן סכנה חמורה בדליפה וחשיפה של מידע רגיש מחיילות אלו לבני זוגן, מה שיוביל לסכנה ביטחונית.

לא רק חיילות המשרתות בבסיסים בהם קיימת פעילות מסווגת, נמצאות במצב זה. אדרבה גם חיילת שתשוחח שיחת חולין עם בן זוגה הערבי, יחד עם חבריו, בפאב, מועדון או מסיבה, על המקום בו היא משרתת, על המבנים בבסיס, על אופי השמירה וכו', דברים פעוטים לכאורה, יכולה להוביל לאירוע בטחוני חמור.

נכון, סכנה זו קיימת בכל קשר רומנטי עם בן זוג זה או אחר מכל מוצא, אבל אסור לנו להתנהג כבת יענה ולהטמין את ראשנו בחול: צה"ל מגן על מדינת ישראל בעיקר מאויב ערבי ולא משוודי או סיני, ולכן אני מוצא לנכון להתריע דווקא על קשרים רומנטיים של החיילות עם בני זוג ערבים. קשרים רומנטיים בין חיילות יהודיות לערבים נוגע דווקא לצה"ל, בגלל האפשרות של זליגת מידע".

ובסיום מכתבו הוא קורא לרמטכ"ל לאסור בפקודה על חיילות בצה"ל לקיים כל קשר, ובוודאי קשר רומנטי עם ערבים הן מיהודה ושומרון, הן בעלי תעודת זהות ישראלית. "פקודה כזו, ועונש ראוי בצידה למי שתפר אותה, תימנע סכנה ערכית, מוסרית וביטחונית כאחד למדינת ישראל. אין לי ספק כי רבים, הורים לחיילות אלו, ומפקדים במערך המודיעין ובצה"ל, יעריכו אותך על פקודה זו, לך, עלה בכוחך זה והושעת את ישראל".

 

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/275098

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה