להב"ה: "לסגור את בית קשת באופן מיידי"

להב"ה: "לסגור את בית קשת באופן מיידי"

לאחר חשיפת הקול היהודי, ענת גופשטיין מלהב"ה קוראת למשרד הרווחה לסגור את ההוסטל ולתת מענה הולם לקטינות השוהות בו. "מקום שהיה אמור להגן על הילדה סיכן אותה"

לאחר חשיפת הקול היהודי אודות התנהלות הוסטל בית קשת בראשון לציון שכללה הכנסת ערבים ובדואים למפגשים עם הקטינות השוהות במקום, ופתיחת בדיקת העומק מטעם משרד הרווחה, קוראים בארגון להב"ה לסגור את ההוסטל לאלתר.

"במסגרת ארגון להבה סייעתי להרבה בנות השוהות בהוסטלים ומנוצלות בידי ערבים בעיקר בחופשות", אמרה לקול היהודי ענת גופשטיין מארגון להב"ה המלווה את הקטינה ומשפחתה.

"אני חייבת לציין שהזדעזעתי מההתנהלות של ההוסטל ובפרט של המנהלת. מקום שהיה אמור להגן על הילדה סיכן אותה ואת שאר הבנות השוהות שם".

גופשטיין התייחסה גם לכך שמנהלת לא עירבה את המשטרה למרות בקשות האם שבתה נאנסה.

"כאשר הילדה נפגעה המנהלת היתה מחויבת על פי חוק לדווח ולא לאיים על בני המשפחה שלקחו את הילדה לבית חולים. אני קוראת למשרד הרווחה לסגור את בית קשת באופן מידי ולתת מענה הולם לקטינות השוהות שם", קוראת גופשטיין.

"כואב לי על הילדה שנפגעה ועל האם שהתריעה בפני גורמי הרווחה ולא היה מי שישמע את קולה. זה מקומם שעד עכשיו אף גורם ברווחה  לא נתן מענה  הולם לילדה שנפגעה. אנחנו בלהבה נמשיך לסייע לילדה ובני משפחתה".

בקול היהודי חשפנו כי קטינה בת 13 שנאנסה בידי בדואים הכירה ערבים ובדואים בהוסטל בו שהתה מכח צו בית משפט במטרה להגן עליה.

תחקיר הקול היהודי חשף כי מנהלת המוסד הצהירה כי היא מאפשרת ביקורים של בדואים וערבים במוסד בטענה של הכנה לחיים זוגיים של הקטינות.

בנוסף, לאחר אונס הקטינה, לא פונתה הנערה לטיפול רפואי והמנהלת אמרה לאם כי לא תדווח למשטרה על כך כל עוד הקטינה לא מעוניינת בכך, וזאת למרות האירוע החמור ודרישת האם.

מקור הקול היהודי: https://bit.ly/2Hxzuvs

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה